Jaka gładź szpachlowa jest najlepsza?

Na rynku polskim dostępnych jest kilkadziesiąt gładzi szpachlowych różnych producentów. Jednak żadna z nich nie ma tylu atutów co NIDA Eko – przekonuje kierownik produktu: mieszanki gipsowe w Siniat. O jakich zaletach mówi?*

NIDA EkoUniwersalna, ekologiczna, łatwa w użyciu i dobrej cenie. Taka jest gładź szpachlowa Siniat o nazwie NIDA EKO.

Architekt: Elżbieta Stankiewicz
Produkt Siniat można stosować zarówno w budynkach nowych do wykańczania powierzchni ścian i sufitów, jak i do renowacji i remontu budynków starszych. Stworzono go zarówno z myślą o inwestorach indywidualnych, którzy remontują własne mieszkania, jak i dużych firmach, które budują wielkie osiedla lub obiekty użyteczności publicznej. Kierowany do tak licznej grupy klientów, wśród których są fachowcy z długoletnim stażem, ale także osoby, dla których samodzielny remont mieszkania jest pierwszym w życiu kontaktem ze sztuką budowlaną.

Produkt zatem musi być łatwy w użyciu. "Pamiętając o tym, stworzyliśmy gładź gipsową, której przygotowanie jest bardzo proste i szybkie. NIDA Eko „wybacza” błędy w przygotowaniu, a to ważna cecha na budowach, gdzie zazwyczaj nie ma czasu na czytanie instrukcji i kilkuetapowe przygotowanie produktu do użycia. W czasie testów na budowach przekonaliśmy się że zarówno profesjonalista z nowoczesnym sprzętem, postępujący dokładnie według instrukcji, jak i „Pan Kazio” z brudnym wiaderkiem, starą wiertarką i przekonaniem „ja robię 30 lat i wiem lepiej”, są w stanie przygotować i użyć z powodzeniem nasz produkt" - mówi kierownik produktu: mieszanki gipsowe.

NIDA Eko spełnia najwyższe standardy jakości Siniat. Jednym z ważnych parametrów dla tego typu materiału jest przyczepność do podłoży mineralnych. Wyniki dla NIDA Eko kilkukrotnie przekraczają parametry normowe, co znajduje odzwierciedlenie w haśle reklamowym „Mieszanki gipsowe NIDA - my nie pękamy”. Jako wyrób „średnio-twardy”, NIDA Eko nadaje się zarówno do szlifowania ręcznego, jak i przy użyciu mechanicznych szlifierek.

mieszanki gipsowe NIDA

Dlaczego marka handlowa gładzi oznaczona jest słowem EKO? Powody są dwa. Po pierwsze do produkcji nowego produktu użyto gipsu, który ze względu na swoje właściwości przyjmowania i oddawania wilgoci jest jednym z najbardziej sprzyjających dobremu samopoczuciu mieszkańców materiałem budowlanym. Pozostałe surowce zostały dobrane pod kątem jak najmniejszego zagrożenia dla środowiska, zarówno w trakcie użycia, jak i po wielu latach, w przypadku remontu lub rozbiórki.

"Jeśli produkt nie szkodzi środowisku naturalnemu, łatwiej zdobyć uznanie konsumentów dla tego wyrobu. A świadomość ekologiczna Polaków jest coraz większa" – tłumaczy kierownik produktu: mieszanki gipsowe.

Po drugie, na rynku nie ma gładzi, która gwarantując tak wysokie parametry jakościowe byłaby dostępna w równie atrakcyjnej cenie. NIDA Eko plasowana jest w średniej półce cenowej gładzi szpachlowych. Osiągnięto to między innymi poprzez stworzenie receptury zawierającej w większości surowce polskie, co przy wysokich kursach walut uniezależnia producenta od dostawców zagranicznych i daje gwarancję utrzymania korzystnej dla klienta ceny. Nazwa Eko wiąże się więc z ewidentnymi korzyściami ekonomicznymi dla inwestora.

Prace nad nową gładzią trwały kilka lat. Rozmawialiśmy z wieloma fachowcami i przedstawicielami firm budowlanych, którzy wielokrotnie sygnalizowali nam, że na rynku brakuje uniwersalnego produktu dobrej jakości i w przystępnej cenie. Stąd właśnie wziął się pomysł na NIDĘ Eko –- mówi kierownik produktu: mieszanki gipsowe.

wykończenie wnętrz, projekt: Terapia Wnętrz, arch. wnętrz Magdalena SzymaniakProdukt powstawał prawie rok. Kilka miesięcy Siniat (wcześniej Lafarge Gips) poświęciło na testy, umożliwiające zdobycie niezbędnych atestów i badań, które dopiero obecnie pozwoliły firmie wprowadzić produkt do szerokiej ogólnopolskiej sprzedaży. Nie był to jednak czas stracony, ponieważ doradcy techniczni prowadzili wówczas szkolenia dla zorganizowanych grup wykonawców, zarówno bezpośrednio na budowach, jak i w Centrum Treningowym w Warszawie. Dla uatrakcyjnienia oferty dla klientów przygotowano materiały promocyjne: ulotki, banery, plakaty, standy i wiele rodzajów gadżetów. Na klientów hurtowych czekają atrakcyjne promocje cenowe, na wykonawców ubrania robocze, polary oraz narzędzia stosowane w aplikacji gładzi NIDA Eko, zaś na klientów detalicznych drobne upominki.
Więcej na ten temat

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
3,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Siniat

Polecamy Ci również

Zobacz także