Jaki kolor we wnętrzu?

Jaki kolor we wnętrzu?

Są takie dni kiedy mamy spadek energii, czujemy się przygnębieni i nic nam się nie chce. Przygniata nas rzeczywistość, a otaczające budynki i ulice zdają się być szare. A gdyby tak zostawić szarość za drzwiami?

żółte ścianyKolory mogą oddziaływać na nasze samopoczucie w różny sposób. Niektóre wyciszają i uspokajają, inne powodują nagły przypływ zapału i wesołości. Wykorzystajmy to i zaszczepmy się kolorami przeciw zimowej chandrze.

Przedpokój
Po dniu ciężkiej pracy mamy prawo czuć się zmęczeni. Na dworze jest już szaro, więc szybko odganiamy od siebie myśli o spacerze. Jedyne o czym marzymy to ciepły obiad, kąpiel i sen. Kolory mogą to zmienić. Kolorowa ściana w przedpokoju radośnie zaprosi nas do mieszkania i przywróci nam optymizm i witalność. Dobrym wyborem będzie pomarańczowy, morelowy lub łososiowy. Barwy te sprawią, że już od progu poczujemy przypływ energii i witalności.

kolor w kuchniKuchnia
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Ale dopiero kuchnia wołająca nas kolorami wiosny jest miejscem, w którym chcemy ten czas spędzać. Radosna zieleń sprawi, że śniadania, obiady i kolacje będziemy jedli z przyjemnością. Kuchnia w kolorach soczystej papierówki stanie się inspiracją do tworzenia coraz to nowszych i zaskakujących smakiem potraw.

Salon
Czerwień wyjątkowo intensywnie działa na nasz nastrój – pobudza, dodaje odwagi i przyspiesza rytm serca. Przeciwdziała melancholii i depresji, niweluje smutek. Odpowiednio dobrany odcień czerwieni zamieni nasz salon w prawdziwie stymulujące i oryginalne miejsce.

 kolor ścian w saloniekolor we wnętrzu

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także