Jaki okap kuchenny wybrać?

Jaki okap kuchenny wybrać?

Każda kuchnia powinna być wyposażona w okap kuchenny. Obecnie na rynku jest wiele modeli i stajemy przed pytaniem jaki okap kuchenny wybrać?

okap ścienny

Podstawową funkcją każdego okapu jest odprowadzanie oparów kuchennych. Jeżeli od okapu oczekujemy czegoś więcej oto kilka wskazówek jaki okap kuchenny wybrać. Wszystko zależy od tego jak często gotujemy i jaką przestrzenią dysponujemy.

okap stalowy

Jeżeli mamy dość dużą kuchnię, otwartą na salon czy jadalnię a po środku wyspę to idealny będzie okap wyspowy. Jest on zdecydowanie lepszy od tego na ścianę ponieważ ma dużą wydajność i lepsze oświetlenie. Okap ścienny jest preferowany do małych kuchni, gdzie przestrzeń jest bardzo cenna. Jeżeli decyzja co do rodzaju okapu została podjęta warto pomyśleć także o tym jak ma wyglądać. To już zależy od aranżacji naszej kuchni.

okap kuchennyokap wyspowy

Do wyboru mamy tradycyjne okapy, nowoczesne, designerskie, dekoracyjne – wybór jest ogromny. Jak każdy wydatek zakup okapu kuchennego powinien być przemyślany. Jeżeli ty sam nie masz
o tym pojęcia warto zapytać się fachowca w sklepie i wynająć stylistę, który zaaranżuje naszą kuchnie i wkomponuje sprzęty AGD tak aby pasowały do całości.

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także