Jaki osprzęt elektryczny?

Jaki osprzęt elektryczny?

Wnętrzom swoich domów i mieszkań stawiamy coraz wyższe wymagania. Dlatego idealny osprzęt elektryczny to taki, w którym funkcjonalność jest tak samo ważna jak estetyka i ułatwia wymarzoną aranżację wnętrza w ulubionym stylu.

Oferta rynkowa osprzętu elektrycznego jest bardzo bogata. Poszczególne kolekcje różnią się subtelnymi, ale wyrazistymi detalami, nadającymi im indywidualny styl i charakter. Jak wybrać kolekcję idealnie dopasowaną do aranżacji naszego wnętrza podpowiada Ospel – producent m.in. linii osprzętu Karo, Impresja, As i Sonata.

osprzęt elektryczny z serii KaroKaro dla designerów

Kolekcja osprzętu elektrycznego Karo to nowość na rynku – jej premiera odbyła się podczas międzynarodowych targów Energetab we wrześniu 2013 r. Wzornictwo linii Karo wyraża wszystkie trendy obowiązujące w nowoczesnym designie, łącząc klasyczne kształty z prostą formą i subtelnymi niuansami, które przesądzają o jej charakterze. Regularne linie elementów są przełamane delikatnymi wypukłościami. Lekkość formy podkreśla smukły i subtelnie zaokrąglony kształt przycisków. Kolekcja Karo zawiera wiele elementów w bogatym wyborze kolorów, takich jak: klasyczna biel, perłowe ecru, metaliczna czekolada, chłodne, perłowe srebro. Charakterystyczny kształt oraz dobór kolorystyki sprawiają, że osprzęt z linii Karo doskonale pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

gniazdo z linii Impresjałącznik z serii ImpresjaSubtelnie z Impresją

Proste i geometryczne, ale jednocześnie oryginalne kształty to kwintesencja minimalizmu, wyrażająca się w formie kolekcji Impresja. Kwadrat o lekko wypukłej linii docenią wszyscy miłośnicy tego trendu. Osprzęt elektryczny Impresja jest dostępny w pięciu kolorach: białym, ecru, srebrnym, tytanowym oraz złotym z metalicznym połyskiem. Pozwala to na zastosowanie elementów w minimalistycznych, ascetycznych aranżacjach, wnętrzach industrialnym, a także w klasycznych wnętrzach o bogatej ornamentyce. Ciekawy kształt i dopełniająca go gama kolorystyczna tworzą z osprzętu elektrycznego Impresja neutralny, ale wyrazisty detal we wnętrzu.

osprzęt elektryczny z serii AsZdecydowany As z rękawa

Cechą charakterystyczną osprzętu z serii As marki Ospel są wyraziste kształty. Kwadrat z mocno zarysowanymi kątami to klasyczne rozwiązanie, kierowane do osób zdecydowanych, ceniących konkretne rozwiązania. Z tą ideą koresponduje wybór tylko dwóch kolorów – białego i ecru. Dzięki temu stworzenie ponadczasowego wystroju wnętrz jest łatwe i bezproblemowe.

osprzęt elektryczny z serii SonataMocna w wyrazie Sonata

Wyraziste i zdecydowane kształty występują również w osprzęcie elektrycznym Sonata. Jednak dzięki dodatkowemu podświetleniu nabierają zupełnie nowego charakteru. Mocno zaznaczone, wyraziste linie podświetlane na pomarańczowo nadają jej dodatkowego wyrazu.
Ta kolekcja jest adresowana do osób zainteresowanych ciekawymi w odbiorze detalami. Ten aspekt dodatkowo podkreśla bogaty wybór kolorów – od klasycznej bieli i ecru, po bardziej wyszukane odcienie, takie jak metaliczne odcienie szampańskiego złota, matowego srebra, czekolady, po niezwykle okazałą i elegancką metaliczną czerń.
W serii Sonata dostępne są wielokrotne ramki zewnętrzne, wykonane z różnych materiałów. Dekoracyjne szkło, kamień, aluminium, drewno, czy stal szlachetna stanowią bardzo oryginalny element estetyczny.

Jakie wykończenie osprzętu elektrycznego?

Wyniki

Funkcjonalny wachlarz możliwości

Estetyka osprzętu Ospel to oczywiście nie wszystko. W trosce o wysoką funkcjonalność i wygodę zadbano o stworzenie szerokiego wyboru elementów. Ospel proponuje m.in.: łączniki pojedyncze, podwójne lub potrójne (z podświetleniem lub bez), łączniki żaluzjowe, dwubiegunowe, kontrolne, modele o specjalnym oznaczeniu (schodowe, światło, dzwonek), hotelowe, ściemniacze (także sterowane pilotem lub dotykiem), gniazda wtyczkowe, gniazda RTV-SAT, antenowe, komputerowe i telefoniczne, czujnik ruchu, regulator temperatury i wiele innych. Dodatkowo każda z kolekcji zawiera szereg elementów uzupełniających, dzięki którym można stworzyć kompozycję dopasowaną do naszych potrzeb, m.in. puszki naścienne i ramki (od pojedynczych do pięciokrotnych) czy zaślepki. Modułowość rozwiązań znacząco wpływa na funkcjonalność propozycji marki Ospel, a wysoka jakość ich wykonania oraz użycie najlepszych materiałów sprawiają, że będą nam służyć przez wiele lat.

Jaki osprzęt elektryczny – zobacz więcej

Osprzęt elektryczny Ospel – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ospel

Polecamy Ci również

Zobacz także