Jaki sufit podwieszany?

Jaki sufit podwieszany?

Rynek budowlany mimo pewnego spowolnienia na rynku nie przestaje się rozwijać. Wręcz przeciwnie, ogromna konkurencja wpływa na wprowadzanie coraz ciekawszych i bardziej efektywnych w stosowaniu innowacji. Jednym z nich jest przedstawiony poniżej system profili metalowych NIDA MF.*

sufit podwieszany wykonany w systemie profili metalowych MFPochodzące od poszczególnych dostawców elementy do wykonywania metalowych konstrukcji sufitów podwieszanych pod poszycie z płyty g-k są praktycznie identyczne. Powoduje to bardzo silną konkurencję cenową na rynku. Firma Siniat znalazła rozwiązanie, które wyróżnia się na tle innych. To system profili metalowych MF, stosowany w Wielkiej Brytanii, a od kilku lat produkowany przez nas dla Siniat Wielka Brytania.

Koszty materiału do wykonania tego systemu są o 15% niższe niż materiału używanego w Polsce, przy jednoczesnym zachowaniu takich samych marż dla producenta i dystrybutora. Drugą zaletą jest łatwość oraz szybkość montażu, który skraca się o ok. 20% w stosunku do czasu niezbędnego do montażu standardowej konstrukcji.W systemie tym nie stosuje się osobnych wieszaków, dlatego też potrzebna jest mniejsza ilość elementów niż w tradycyjnym CD60, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla wykonawców, którzy nie są zmuszeni do pracy na miejscu budowy z dużą liczbą drobnych elementów.

Sufity podwieszane - więcej o systemie

W związku z obserwowanym od pewnego czasu spowolnieniem na rynku budowlanym nasiliła się presja ze strony inwestorów, co przekłada się bezpośrednio również na wykonawców oraz na cenę dostarczanych rozwiązań z zakresu zabudowy g-k. Szczególnie dotyczy to inwestycji komercyjnych, gdzie powierzchnie do zabudowy niejednokrotnie wynoszą kilka tysięcy metrów kwadratowych. Zastosowanie sufitu angielskiego pozwala uzyskać wykonawcom podczas startu w przetargach na dany obiekt przewagę. Jedną z dotychczasowych realizacji stanowi między innymi Galeria Handlowa w Płocku, gdzie całkowita wartość zabudowy wyniosła ponad 50 000 m².

Połączenie profilu głównego NIDA MFCP44 z profilem sufitowym NIDA MFCC50
Wieszak do poddaszy zastępowany jest elementem wyciętym z profilu NIDA MFC2330

Niestety przyzwyczajenia wykonawców w połączeniu z ograniczoną pojemnością magazynów dystrybutorów powodują, że nasz rynek budowlany jest nadal bardzo konserwatywny, a instalatorzy zwykle mają obawy przed stosowaniem zupełnie nowych dla nich rozwiązań. Jednak z drugiej strony, rosnąca grupa wykonawców stykających się z systemem MF w Wielkiej Brytanii oraz pozytywne opinie tych, którzy po raz pierwszy zastosowali go w Polsce pozwalają wierzyć, że proponowane
rozwiązanie stanie się interesującą alternatywą dla systemu CD60.

Profile metalowe - więcej o systemie

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Siniat

Polecamy Ci również

Zobacz także