Jaki telewizor wybrać?

Fani TV wciąż z zaciekawieniem śledzą nowinki techniczne na rynku. Co chwilę
w obszarze odbiorników telewizyjnych pojawiają się nowe technologie, dotyczące jakości przekazu obrazu i dźwięku. Więc jaki telewizor wybrać?

Jak tu się oprzeć takiej technice, kiedy oglądanie meczu, czy ulubionego filmu nie było dotąd  taką przyjemnością. Ostry, kolorowy obraz, wyraźnie widoczne wszystkie szczegóły i ten dźwięk... w takich chwilach zwykło się mawiać, że telewizor ma obraz i dźwięk "jak żyleta".

Co przyciąga widza do ekranu plazmowego
Bez wątpienia wysoka jakość obrazu dzięki cyfrowemu przetwarzaniu (ostrość, kontrast, wyraźne kolory). Ponadto telewizory plazmowe są trwalsze od typu LCD, a zawdzięczają to wytrzymałości pikseli, które w ekranie plazmowym prognozuje się na 8 lat intensywnego używania (średnio na ok. 30 tys. godzin). Wreszcie wygląd odbiornika i jego możliwość umieszczenia nawet na ścianie.

Czy plazmy nie mają żadnych wad
Każdy czas spędzony w nadmiarze przed ekranem może źle wpływać na wzrok i nasze samopoczucie. Ze zdobyczy i osiągnięć techniki należy korzystać rozsądnie. Jeśli plazma ma niską rozdzielczość może zniekształcać obraz. Te modele, które mają rozdzielczość wysoką są wciąż bardzo drogie.

Najwyższa technologia
Za szklanym ekranem plazmowym kryje się matryca składająca się z kilkuset tysięcy do kilku milionów pikseli układających się w kratkę, a to nic innego jak kineskop telewizora plazmowego. Każdy piksel składa się z subpikseli tworzonych z maleńkich lamp (ok. 0,2 mm - widać je z bliska). Takie rozwiązanie wpływa na wysoką jakość emitowanego obrazu. Telewizory plazmowe nie występują w mniejszych rozmiarach - minimum 32 cale.
Płaskie ekrany kuszą swoim wyglądem i parametrami. We wnętrzach prezentują się efektownie i nowocześnie. Wiele osób ma wyjątkową słabość do tego co nowe i nowoczesne, dlatego telewizory plazmowe są coraz bardziej powszechne.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Barlinek, parehe.com

Polecamy Ci również

Zobacz także