Jaki zlewozmywak wybrać – jedno-, półtora-, czy dwukomorowy?

0
Zlewozmywak półtorakomorowy
Wybierając zlewozmywak powinniśmy się zastanowić, ile ma mieć komór. Zależy to i od wielkości kuchni, i ilości naczyń, którą będziemy zmywać.

Wybierając kuchenny zlew musimy zastanowić się ile komór powinien mieć zlew, żeby nam jak najlepiej służył. Podpowiadamy jak wybrać zlew do kuchni.

Zlewozmywak jednokomorowy

Zlewozmywak jednokomorowy może wyglądać bardzo elegancko, ale pamiętajmy, że jest przeznaczony do mycia niewielkiej ilości naczyń.

Ferro
Zlewozmywak jednokomorowy okrągły

Zlewozmywak jednokomorowy okrągły wygląda bardzo dekoracyjnie.

Ferro
Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem

Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Ferro
Grafitowy zlewozmywak z ociekaczem

Grafitowy zlewozmywak z ociekaczem świetnie będzie pasował do nowoczesnej kuchni.

Ferro
Nietypowy kształt zlewozmywaka z ociekaczem

Ciekawie wyglądają zlewozmywaki z ociekaczem o lekko zaoblonych krawędziach i trapezowatej komorze.

Ferro
Zlewozmywak półtorakomorowy z ociekaczem

Zlewozmywak półtorakomorowy z ociekaczem to znakomity kompromis między zlewem dwukomorowym i jednokomorowym z ociekaczem.

Ferro
Zlewozmywak półtorakomorowy z ociekaczem - oryginalny kształt

Również zlewozmywaki półtorakomorowe z ociekaczem są dostępne w ciekawych kształtach.

Ferro
Zlewozmywak dwukomorowy biały

Zlewozmywaki dwukomorowe o okrągłych komorach wyglądają bardzo oryginalnie.

Ferro
Grafitowy zlewozmywak dwukomorowy

Grafitowy zlewozmywak dwukomorowy to świetna propozycja do nowoczesnej kuchni, w której dużo się zmywa.

Ferro

Kuchenny zlew będzie nam służył przez lata, a używać go będziemy codziennie. Dlatego zlewozmywak powinien być wytrzymały, funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Do tego najlepiej, żeby był ładny i pasował do naszej kuchni. Jednym z podstawowych kryteriów, które powinniśmy uwzględnić, wybierając zlewozmywak jest jego budowa – czyli liczba komór. Ten wybór zależy zarówno od wielkości naszej kuchni, jak i liczby członków rodziny oraz kulinarnych przyzwyczajeń, które przekładają się na… ilość naczyń do zmywania.
Warto wiedzieć, że nowoczesne zlewozmywaki są oferowane w różnych kolorach, rodzajach wykończenia, a nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne – niektórzy producenci udzielają nawet 10-letniej gwarancji na zlewozmywaki, a okres ich eksploatacji jest jeszcze dłuższy.

Zastanawiasz się jaki zlewozmywak wybrać: stalowy, kamienny, kompozytowy, a może ceramiczny? Dowiedz się jakie zalety i wady mają zlewozmywaki z różnych materiałów.

Zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza

Zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza to świetne rozwiązanie do małych kuchni. Sprawdzi się także idealnie, jeśli mamy zmywarkę, a w zlewomywaka używamy w niewielkim zakresie – np. do doraźnego umycia drobnych naczyń, a także mycia warzyw i owoców. Taki zlewozmywak sprawdzi się również w mieszkaniu osoby, która naprawdę niewiele gotuje. Zlewozmywaki jednokorowe bywają okrągłe lub kwadratowe, prezentują się elegancko i nowocześnie. Wygodnym rozwiązaniem jest automatyczny korek oraz przelew.

 Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem

Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem to bardzo wygodne rozwiązanie, choć zajmuje nieco więcej miejsca niż zlew jednokomorowy. Za to zyskujemy wygodną przestrzeń do odstawiania i suszenia umytych naczyń. Tego typu zlewozmywaki mają kształt prostokątny, ciekawie wyglądają również takie o lekko zakrzywionych krawędziach zewnętrznych i komorze zbliżonej kształtem do trapezu. Kupując taki zlewozmywak zwróćmy uwagę, żeby powierzchnia ociekacza była lekko nachylona w kierunku komory i miała prowadzące do niej wyżłobienia (dzięki temu woda będzie spływać).

Jaki zlewozmywak do kuchni

1 komorowy
wynik głosowania
21,2%
1,5 komorowy
wynik głosowania
22,5%
2 komorowy
wynik głosowania
28,7%
z ociekaczem
wynik głosowania
18,6%
z rozdrabniaczem
wynik głosowania
9%

Ilość oddanych głosów: 4040

 

Zlewozmywak półtorakomorowy

Zlewozmywak pótorakomorowy do bardzo praktyczny kompromis między zlewozmywakiem z ociekaczem oraz dwukomorowym. Większa komora służy do mycia naczyń, mniejsza – do mycia sztućców, warzyw czy owoców, a także spłukiwania. Do tego mamy powierzchnię, żeby odłożyć naczynia, albo ustawić suszarkę. Zlewozmywak półtorakomorowy wprawdzie zajmuje nieco miejsca, ale zapewnia też efektywne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli więc mamy niewielką kuchnię i średnią ilość naczyń do mycia – to bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Dowiedz się też: Jak działa młynek do zlewozmywaka i czy warto go stosować

Zlewozmywak dwukomorowy

Zlewozmywak dwukomorowy to klasyczne rozwiązanie. Jeśli mamy dużą rodzinę, albo często gotujemy dla przyjaciół (a zmywarki nie mamy), to rozwiązanie dla nas. Dwie duże komory zapewniają wygodne mycie (i pomieszczenie) większej liczby naczyń. Warto zwrócić uwagę na zlewozmywaki o nietypowym kształcie komór, np. okrągłe. Wyglądają one bardzo ciekawie, zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kuchniach.

 

Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także