Jakie łóżko do sypialni?

Jakie łóżko do sypialni?

16 Marca wypada Światowy Dzień Snu ustanowiony przez Światową Organizację Medycyny Snu. Ten dzień ma uczulić nas w kwestii wpływu snu na funkcjonowanie człowieka.

łóżko do sypialni

Coraz więcej z nas doskwierają kłopoty z zasypianiem, nie zdajemy sobie sprawy jaki to może mieć negatywny wpływ na organizm ludzki. Jest wiele przyczyn problemów ze snem - zmęczenie, stres, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, a także to na czym śpimy. Tak więc bardzo ważną rzeczą jest wybór łóżka do sypialni.

wygodne łóżkoodpowiednie łóżko do snu

spokojny senJakie łóżko do sypialni wybrać? Zbyt twarde lub zbyt miękkie, wykonane z nieodpowiednich materiałów, wpływa na złe ułożenie kręgosłupa co powoduje, że w nocy często zmieniamy pozycje
i budzimy się niewsypani. Lekiem na te dolegliwości mogą być łóżka tworzone ręcznie, wyłącznie z naturalnych materiałów, przygotowane według indywidualnych wymagań klienta, które pozwalają maksymalnie wykorzystać czas, który przeznaczamy na regenerację sił i odpoczynek. Sen ma wpływ na wiele czynników życia codziennego. Wiele osób wstaje rano zmęczonych i opuchniętych ponieważ łóżko nie zapewnia im optymalnych warunków do regeneracji. Bzdurą jest, że spanie na twardym łóżku jest zdrowsze. Dzięki odpowiedniemu wypoczynkowi w nocy możemy spowolnić procesy starzenia, poprawić wygląd naszej cery, oraz utrzymać dobrą sylwetkę. Badania wykonane przez naukowców z Uniwersytetu Karolinska w Sztokholmie pokazują, że nie tylko długość, ale też jakość snu ma znaczenie dla naszego wyglądu.

Polacy śpią najkrócej z mieszkańców Europy – średnio zaledwie 6 godzin na dobę.

Oceń artykuł
2,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Hästens

Polecamy Ci również

Zobacz także