Jakie okna PVC

Jakie okna PVC

Jak najlepiej wybrać okna PVC - radzi Piotr Mrówczyński, doradca handlowy w firmie
PPH Jezierski.

Piotr MrówczyńskiSprawdź, jaki współczynnik przenikania ciepła mają okna, które chcesz kupić!
Tylko najwyższej klasy okna są w stanie zagwarantować odpowiednio wysoki standard termoizolacyjny. Zgodnie z Aprobatą Techniczną ITB, 5-komorowe profile, z których produkowane są nasze okna osiągają jeden z najlepszych wyników w swojej klasie. Współczynnik przenikania ciepła dla ram i skrzydeł wynosi 1,46 W/(m²·K). To lepiej niż większość popularnych okien "klasy A", gdzie współczynnik ten może wynieść aż 1,65 W/(m²·K). Co więcej, w ofercie mamy również okno Exclusive, gdzie dzięki ciepłemu profilowi i potrójnej szybie, współczynnik spada poniżej 1,0 W/(m²·K)!

Sprawdź czy 5-komorowe okna, które kupujesz mają 5 komór zarówno w ramie,
jak i w skrzydle!

Do produkcji okien w naszej fabryce używamy wyłącznie sprawdzonych, najlepszej klasy materiałów, nie tolerujemy oszczędności kosztem klienta! Niestety na rynku funkcjonują również nieuczciwe firmy i coraz częściej zdarza się, że w oknach "niby 5-komorowych" poczyniono tak dalece idące oszczędności, że w skrzydle zlikwidowano piątą, termoizolacyjną komorę czyniąc przez to okno znacznie mniej odporne na niskie temperatury. Radzimy przyjrzeć się dokładnie przekrojowi kupowanego okna i sprawdzić, czy sprzedawca mówiąc o oknach 5-komorowych "przez przypadek" mówi tylko o komorach w ramie a "zapomina" policzyć komory w skrzydle. Dotyczy to szczególnie okien w kolorach, gdzie materiał jest zdecydowanie droższy i firmom bardziej opłaca się tu robić "oszczędności".

Sprawdź standard okna!
Standardowe wyposażenie okna w znacznym stopniu wpływa na jego cenę i może się ono diametralnie różnić w zależności od producenta. Markowe okna Jezierski są bogato wyposażone. Każde okno Elita ma ciepłą ramkę, mikrowentylację, grzybek antywyważeniowy, blokadę błędnego położenia klamki, "złotą linię", listwę podparapetową uszczelnioną dodatkowo taśmą rozprężną oraz standardowo zamontowane są w nim aluminiowe klamki Hoppe Secustik z podstawową blokadą zabezpieczającą przed włamaniem.

okna PVC okna plastikowe

Sprawdź, czy w oknie zastosowano nowoczesne, odpowiednio zacinane i wczepiane
w profil uszczelki EPDM!

Kiedyś standardem były uszczelki wkładane ręcznie na całym obwodzie okna. Choć były one najwyższej jakości, miały poważną wadę, a mianowicie sposób montażu powodujący zgrubienia
w narożach oraz przemieszczanie się uszczelki w trakcie użytkowania, co prowadziło do nieszczelności okna. Obecnie nowoczesne systemy PCW oferują systemowe uszczelki, które poddawane są maszynowej obróbce w procesie produkcji okna. W fazie zgrzewania są one przycinane pod odpowiednim kątem oraz wczepiane - zgrzewane do profilu, a tym samym na stałe przymocowane do naroża. Taki sposób montażu uszczelki całkowicie eliminuje występujące kiedyś problemy i zapewnia niezawodne, długotrwałe użytkowanie okna.

Zapomnij o fałszywym micie ołowiowych okien PVC!
Nikt nie dosypuje do profili PCW ołowiu łopatą jak to przedstawiają niektóre reklamy! W złożonym technologicznie procesie produkcji samego PCW wykorzystywane są jedynie chemiczne pochodne ołowiu, dzięki którym uzyskujemy idealną gładkość, odpowiednią sztywność oraz idealną politurę profilu. Pełnią one rolę stabilizatora PCW. Dokładnie ten sam stabilizator używany jest przy produkcji kubków i sztućców jednorazowych, butelek na napoje czy strzykawek. Mimo wszystko wolisz jednak uniknąć ołowiu? Nie ma sprawy! W naszej ofercie mamy również profile bezołowiowe, ale tylko te, które są okleinowane i w związku z tym nie wymagają dodatkowego utwardzenia zewnętrznej powierzchni.

brązowe oknaWybierz okno, które pasuje do Twojego stylu!
Jeśli wymarzyliśmy sobie dokładnie, jak będzie wyglądać nasze okno, poszukajmy producenta, który spełni wszelkie nasze wymagania. Minęły już czasy, gdy trzeba było wybierać między jakością a estetyką! Oferujemy okna w różnych kształtach, rozmiarach, z przeróżnymi "akcesoriami" - szprosami, żaluzjami wewnątrzszybowymi, roletami itp. Nasza firma specjalizuje się
w okleinowaniu profili PCW, dzięki czemu posiadamy największą na rynku paletę oklein. Od pięciu lat z sukcesem zaspokajamy gusta klientów zarówno indywidualnych, jak i innych producentów okien, dla których świadczymy usługi okleinowania. Wprowadzamy do oferty najnowsze
i najciekawsze okleiny, to dzięki naszej firmie mogą Państwo zobaczyć bardzo popularne obecnie okna w klasycznym kolorze wiśni antycznej czy też w nowoczesnym kolorze tytanu. Dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej posiadamy dwie nowoczesne linie do oklejania profili PCW, gdzie pod wpływem bardzo wysokiej temperatury specjalna okleina jest trwale spajana z profilem. Oferujemy również okna w wersji Duo Color - okno może mieć inny kolor wewnątrz, a inny na zewnątrz.

profil okna
Nasz hit
Jak dotąd naszym najpopularniejszym oknem jest okno Elita, charakteryzujące się 82 mm skrzydłem oraz szeroką, stylową listwą przyszybową, dodatkowo spełniające wysokie standardy termoizolacyjne. Ostatnio wprowadziliśmy wyjątkową promocję - okno Elita Thermo
z energooszczędną potrójną szybą o wyjątkowo niskim współczynniku przenikania ciepła U = 0,6 za dopłatą jedyne 29 zł/m²!
Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: PPH Jezierski

Polecamy Ci również

Zobacz także