Jakie okno dachowe do łazienki?

Jakie okno dachowe do łazienki?

Okna dachowe montowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności wymagają specjalnej konstrukcji. Takie specyficzne warunki charakterystyczne są dla kuchni podczas gotowania posiłków i łazienek, gdzie gromadzi się para wodna na skutek korzystania
z urządzeń sanitarnych.

okno dachowe w łazienceOkno FTW firmy Fakro zapewnia właściwy mikroklimat i sprzyja komfortowemu użytkowaniu pomieszczeń poddasza o podwyższonej wilgotności.
Specjalne okna połaciowe projektuje się do takich pomieszczeń, jak kuchnie i łazienki, w których panuje duża wilgotność powietrza. Okno FTW jest wykonane z drewna sosnowego, klejonego  warstwowo
i impregnowanego próżniowo, zabezpieczonego dodatkowo potrójną powłoką akrylowo-poliuretanową o podwyższonej wytrzymałości na wilgoć, w kolorze białym. Okno wyposażone jest w szybę termoizolacyjną o współczynniku U = 1,1 W/(m²·K). Szyba zewnętrzna ze szkła hartowanego jest odporna na gradobicie.

W oknie jest wmontowany nawiewnik, który zapewnia regulowany, stały dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Sprawna wentylacja grawitacyjna i wymiana powietrza w pomieszczeniach na poddaszu, ogranicza lub eliminuje efekt kondensacji pary wodnej.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także