Jazda próbna kuchni - jak sprawdzić funkcjonalność projektu

Jazda próbna kuchni - jak sprawdzić funkcjonalność projektu

Planujesz kuchnię? Masz wątpliwości? Warto przetestować swoją kuchnię jeszcze przed jej realizacją.*

Każda kuchnia powinna być zarówno piękna jak i praktyczna

Czym jest jazda próbna kuchni?

Kupując samochód sprawdzamy go na wiele sposobów. Sprawdzamy jego dokumentację techniczną, osiągi, wyniki, opinie, ale przede wszystkim odbywamy jazdę próbną. Najczęściej to podczas tej krótkie przejażdżki rodzi się w nas uczucie – Tak, to jest moje auto! Co o tym decyduje? Po trochu wszystko, tapicerka, kolor, moc, zapach. Często są to czynniki niemierzalne. Bez jazdy próbnej trudno wyobrazić sobie zakup samochodu.
Do wyboru samochodu przykładamy tak wielką wagę, bo jest on dużym wydatkiem i powinien nam służyć przez wiele lat. Podobnie jest z kuchnią. Kuchnia to często pierwsze pomieszczenie, które meblujemy wprowadzając się do nowego domu lub mieszkania. To serce domu, wokół którego toczy się całe życie rodzinne. Kuchnia to również inwestycja na lata. Doświadczenie pokazuje, że kuchnia jest użytkowana przez ok. 15 lat lub dłużej. Ponadto, musi sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. Dlatego powinna być nie tylko piękna, ale również praktyczna i przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb.
Przystępując do planowania kuchni myślimy o jej kolorze, frontach, stylu – w pierwszej kolejności o wyglądzie zewnętrznym. Tu kierujemy się własnym gustem, radą znajomych lub korzystamy z usług architekta.
Jednak kuchnia to miejsce pracy, musi być funkcjonalne i dopasowane do naszego stylu życia i wymagań. I właśnie tę funkcjonalność należy sprawdzić. Samochodu nie kupujemy kierując się wyłącznie jego stylistyką, kolorem i wynikami podanymi przez producenta. Sprawdzamy sami. Podobnie należy postąpić w przypadku kuchni.

Przebieg jazdy próbnej kuchni

przebieg jazdy próbnej - rozmowa z konsultantem
pomysł na kuchnię - jazda próbna kuchni z Blum
rozplanowanie kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
ustawianie mebli w kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
ustawienie szafek w kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
ustawianie szafek kuchennych - jazda próbna kuchni z Blum
aranżacja kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
komponowanie elementów kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
dobór mebli kuchennych - jazda próbna kuchni z Blum
funkcjonalna kuchnia - jazda próbna kuchni z Blum
zabudowa kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
praca nad zabudową kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
urządzanie kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
ergonomiczna kuchnia - jazda próbna kuchni z Blum
funkcjonalne urządzenie kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
rozwiązania do kuchni - jazda próbna kuchni z Blum
jak zaaranżować kuchnię - jazda próbna kuchni z Blum
gotowa kuchnia - jazda próbna kuchni z Blum

Jak przetestować funkcjonalność, ergonomię i praktyczność planowanej kuchni?

Jak to zrobić? Jak przetestować funkcjonalność, ergonomię i praktyczność planowanej kuchni jeszcze na etapie projektu, przed podjęciem decyzji? Jak przekonać się, że jest ona dostosowana do naszych, indywidualnych potrzeb i preferencji kulinarnych?
Samochody testujemy podczas jazdy próbnej – kuchnię też można w ten sposób sprawdzić.
Wystarczy umówić się na wizytę w jednym z centrów doradczych DYNAMIC SPACE – u nas, w Blum Polska w Jasinie koło Swarzędza, lub u jednego z naszych partnerów. Centra Doradztwa DYNAMIC SPACE to miejsca wyposażone w zestaw mebli kuchennych na kółkach, dzięki którym można na próbę ustawić dosłownie każdy projekt kuchni.

Centrum Doradztwa DYNAMIC SPACE – tu ustawisz własną kuchnię na próbę

W Centrum Doradztwa DYNAMIC SPACE wyszkoleni przez firmę Blum, profesjonalni doradcy chętnie zapoznają Państwa z podstawowymi zasadami ergonomicznego rozmieszczenia stref pracy w kuchni, przedstawią rozwiązania firmy Blum, jakie warto w kuchni zastosować aby usprawnić przebieg  kuchennych czynności. A co najważniejsze, z ruchomych szafek na kółkach ustawią Państwa indywidualny projekt.

Planowanie kuchni


JAZDA PRÓBNA KUCHNI! Planujesz kuchnię? Masz wątpliwości? Pozbądź się ich ustawiając planowaną kuchnię z ruchomych szafek. Sprawdź, czy spełnia oczekiwania. Poleć naszą usługę znajomym.


Gdy kuchni jest już ustawiona, wówczas w zupełnie naturalny sposób można zweryfikować funkcjonalny aspekt. Czy blat roboczy jest wystarczająco szeroki? Czy zmywarka znajduje się po właściwej stronie szafki zlewozmywakowej? Czy mamy dostatecznie dużo miejsca na przechowywanie zapasów? Jaka jest nasza indywidualna, optymalna wysokość blatu roboczego?
Z pomocą doświadczonego doradcy, łatwo zweryfikować ewentualne niedociągnięcia przestawiając szafki. Tu zmiany nanosi się łatwo, bez konsekwencji i bezkosztowo. Próbować można do woli, aż osiągnie się kuchnię idealnie dopasowaną do własnych potrzeb.

Co uwzględnić planując kuchnię?

Współczesna kuchnia powinna zgodnie z teorią DYNAMIC SPACE powinna uwzględniać:

 • optymalny przebieg pracy,
 • umożliwiać całkowite i efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz
 • gwarantować wysoki komfort obsługi mebli kuchennych.

Wszystko to sprawia, że praca w kuchni przebiega w sposób płynny. Testując ustawienie swojej kuchni w skali 1:1, w pełni wyposażonej jesteśmy w stanie wyobrazić sobie przebieg poszczególnych czynności kuchennych, np. przygotowywanie śniadania. Zastanowić się, czy wszystko będzie pod ręką, czy nie będzie trzeba pokonywać zbędnych dystansów. Inaczej mówiąc, gdy wszystko znajduje się dokładnie tam, gdzie jest potrzebne, praca przebiega sprawniej! Garnki pod płytą kuchenną, noże przy blacie roboczym, gąbki do mycia naczyń przy zlewie.

Gdy wszystko znajduje się dokładnie tam, gdzie jest potrzebne, praca przebiega sprawniej!

Jak przygotować się do jazdy próbnej kuchni?
Podobnie jak i w przypadku zakupu samochodu – jazda próbna jest usługą bezpłatną, jednak należy się na nią wcześniej umówić, rezerwując sobie około dwóch godzin czasu.
Wystarczy przynieść plan pomieszczenia i projekt zabudowy, jeśli takim dysponujemy. Wspólnie z naszym konsultantem ustawicie Państwo wówczas swoją kuchnię, sprawdzając jej funkcjonalność. Jest to najprostszy sposób, aby poczuć się jak we własnej kuchni – i to już na etapie projektu.

Jak umówić się na jazdę próbną kuchni?
Wystarczy zadzwonić i zarezerwować termin. Lista Centrów Doradczych DYNAMIC SPACE w Polsce:

 • Centra Doradcze DYNAMIC SPACESwarzędz-Jasin koło Poznania - BLUM Polska,
  ul. Poznańska 16, tel. 61 895 1900
 • Warszawa - HEBAN, ul. Trakt Brzeski 73,
  tel. 227732999
 • Koszalin - KOSMAZ, ul. Lniana 8, tel. 943450770
 • Białystok - WIÓR, ul. gen. Wł. Andersa 38,
  tel. 856649758
 • Łomża - PH CENTER MEBEL, al. Legionów 141F, tel. 862183647
 • Tarnów - MEBLOART, ul. Hodowlana 15,
  tel. 146272741

Podsumowując warto podkreślić, że kuchnia to najdroższe pomieszczenie w całym domu. Pamiętajmy, że meble kuchenne to nie sofa lub ława, którą wymieniać możemy tak często, jak zapragniemy. Decyzja o wyborze nowej kuchni podejmowana jest nieczęsto. Dlatego tak ważne jest, aby była przemyślana. Dzięki naszej wiedzy i pomocy doradców zaplanują Państwo kuchnię dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Jazda próbna kuchni to test projektu kuchni w rzeczywistości, jeszcze przed jej realizacją. Test ułatwiają ruchome modele szafek naturalnej wielkości. Ustawienie ich według indywidualnego projektu daje możliwość wyobrażenia, czy planowana kuchnia będzie naprawdę wygodna i funkcjonalna. Wszystkie modele są kompletnie wyposażone w sprzęt kuchenny i produkty spożywcze, by jeszcze bardziej urzeczywistnić obraz kuchni. Nawet najwspanialsze wizualizacje nie zastąpią realistycznego wrażenia, jakie daje jazda próbna.

 Jazda próbna kuchni - jak sprawdzić funkcjonalność projektu - zdjęcie 6Zamów już dziś bezpłatny magazyn „Kuchenne inspiracje” firmy Blum. Obok porad dotyczących projektowania kuchni znajdą Państwo w nim najnowsze kuchenne produkty i rozwiązania.* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Blum

Polecamy Ci również

Zobacz także