Jeden salon – trzy aranżacje: dla singla, pary i rodziny

1
Aranżacja salonu
Czasem niewiele trzeba, żeby zupełnie odmienić wnętrze. Dodatki, czy zmiana funkcji różnych przedmiotów mogą spowodować sporą metamorfozę.

Mieszkania w stylu loftowym cieszą się dużą popularnością. Pokazujemy trzy różne aranżacje salonu jednego z takich mieszkań.

Salon dla singla

Wystrój salonu dla singla jest prosty i nowoczesny. Ten charakter podkreśla ograniczona paleta kolorów.

Nowa Papiernia
Aranżacja salonu dla singla

Otwarta przestrzeń i tylko niezbędne meble zapewniają swobodę i wygodę.

Nowa Papiernia
Salon dla pary

Salon dla pary, dzięki różnym dodatkom, ma bardziej "domowy" charakter. Ustawienie mebli sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu.

Nowa Papiernia
Salon dla rodziny z dzieckiem

Salon dla pary z dzieckiem to przestrzeń do wspólnych zabaw i spędzania czasu.

Nowa Papiernia
Meble w salonie dla rodziny z dzieckiem

Pomarańczowy bujany fotel oraz bardzo oryginalne siedzisko ze stolikiem dla dziecka to bardzo wyraziste elementy wyposażenia.

Nowa Papiernia

Mieszkanie ma 46 m² powierzchni i 2,7 m wysokości. Zostało wykończone z użyciem materiałów, nadających mu loftowy charakter, takimi jak ręcznie robiona cegła, beton dekoracyjny, płytki 3D, czy pluszowe panele ścienne. Mieszkanie „wzięły na warsztat” dwie dekoratorki z bloga „Pani to potrafi” - Anna Drozd i Beata Łańcuchowska. Pokazały jak, za pomocą dodatków i rearanżacji przestrzeni zmienić salon tak, aby spełniało oczekiwania singla, pary oraz rodziny z dzieckiem.  

Polecamy: Modne trendy w aranżacji kuchni

Aranżacja salonu dla singla

W mieszkaniu dla singla postawiono na otwartą przestrzeń i minimalizm. W salonie znalazły się niezbędne meble: wygodna sofa, zachęcająca do relaksu, niski stolik, przy którym można napić się kawy lub coś przekąsić. Nie zabrakło jednak miejsca na jadalniany stół z czterema krzesłami i wygodny fotel o oryginalnym wyglądzie. Pomyślano także o dodatkach, które nadają indywidualny styl właściciela – czarno-białe grafiki, zegar wpisany w koło rowerowe, czy wysoka stojąca lampa nawiązują do estetyki loftu.

Aranżacja salonu dla pary

Salon dla pary to nieco więcej mebli i dodatków. Strefa wypoczynkowa złożona z kanapy, skrzyni-stolika, fotela i pufa została tak zaaranżowana, że sprzyja wspólnemu przesiadywaniu – we dwoje lub gronie znajomych. Urządzono także kącik do pracy. Bardziej „domowy” charakter tej aranżacji podkreśla także nowoczesny biokominek. Klimat mieszkania budują też dodatki, takie jak narzuta, puszysty koc i dywan. Jest też więcej kolorów – przede wszystkim modnych w tym sezonie złota i zieleni.

Aranżacja salonu dla pary z dzieckiem

Urządzając salon dla pary z dzieckiem nie można było pominąć przestrzeni do zabawy, pojawiły się też nowe kolory. Intensywnie pomarańczowy fotel na biegunach i stolik z siedziskiem w kształcie zwierzątka to w równym stopniu funkcjonalne meble, co dekoracyjne detale.
Narożna kanapa to przestrzeń rodzinno-wypoczynkowa, ze stolikiem kawowym, stworzonym z jednego z modułów kanapy. Z kolei dekoracyjna skrzynia, służąca w poprzedniej aranżacji za stolik, przekształciła się w szafkę telewizyjną.

Poznaj: Kolor roku 2017 r. i dowiedz się, jak go wprowadzić do wnętrza

Nowoczesne loftowe mieszkanie to wdzięczna przestrzeń do aranżacji – wszystkich metamorfoz dokonano głównie za pomocą dodatków i zmiany funkcji mebli.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Nowa Papiernia

Polecamy Ci również

Zobacz także