Jesienne dekoracje - podpowiadamy jak zrobić kwiaty z liści

Jesień to czas kolorowych liści – warto je wykorzystać do stworzenia pięknych dekoracji. Podpowiadamy jak zrobić kwiaty z liści.

 

Kwiaty z liści - potrzebne materiały

Do zrobienia kwiatów z liści potrzebujemy kilkunastu-kilkudziesięciu jesiennych, kolorowych liści, druciku lub taśmy do połączenia elementów kwiatów oraz odrobiny czasu. Dodatkowo możemy wykorzystać patyczki, z których wykonamy łodyżki. Cała operacja jest niezwykle łatwa, a jej efekt – bardzo dekoracyjny. Najlepiej do tego celu nadają się liście klonu, ale nie jest to jedyny wybór.

Przeczytaj też: Jak zrobić dekoracyjne kwiaty z materiału

Kwiaty z liści - wykonanie krok po kroku

Wykonanie kwiatów z liści rozpoczynamy od złożenia jednego liścia na pół i zwinięcia go w rulonik.

Następnie bierzemy kolejny liść, podwijamy jego brzegi do środka i owijamy nim rulonik. Tak samo postępujemy z kolejnymi liśćmi – warto zwrócić uwagę, by były rozmieszczone symetrycznie wokół ruloniku.

Kiedy nasz kwiat osiągnie pożądaną wielkość, ogonki liści owijamy taśmą lub drucikiem, mocując jednocześnie patyczek, który posłuży jako łodyżka i – gotowe.

Jesienne dekoracje, czyli wykorzystanie kwiatów z liści

Kwiaty z liści to znakomity pomysł na naturalne i piękne jesienne dekoracje. Wazon z bukietem takich kwiatów będzie wyglądał bardzo oryginalnie. Taki bukiet możemy też uzupełnić gałązkami z owocami np. jarzębiny, głogu, dzikiej róży. Kwiaty z liści będą też dobrze wyglądały w przybraniu jesiennych traw. Ale to nie koniec możliwości - z takich kwiatów możemy spleść dekoracyjny wianek na drzwi, albo girlandę - wystarczy połączyć ich łodyżki cienkim drutem, albo mocną nicią.
Jesienne dekoracje pomogą nam cieszyć się pięknem jesieni, nawet w bardziej pochmurne dni.

Zobacz też: Pomysły na jesienne dekoracje drzwi wejściowych

Oceń artykuł
4,74 / 19 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: designsponge.com

Polecamy Ci również

Zobacz także