Jesienne majsterkowanie

Jesień tego roku może być ciekawa i bardzo twórcza, jeśli zdecydujemy się spędzić wolne chwile przygotowując niestandardowe dekoracje dla swojego domu. Może w tym pomóc seria narzędzi Dremel, skierowana do hobbystów, entuzjastów rękodzieła.

Linia Dremel Hobby przeznaczona jest do każdego rodzaju prac hobbystycznych, w których niezbędna jest precyzja, czyli ich zakres zastosowań jest nieograniczony. Wystarczy uwolnić swoją wyobraźnię i zacząć działać. Narzędzia można wykorzystywać np. do tworzenia biżuterii, ozdabiania kartek z życzeniami, ramek na zdjęcia, czy różnorodnych prac modelarskich.

Linia Dremel Hobby obejmuje następujące narzędzia i akcesoria:

  • kompaktowy stół roboczy,
  • Dremel Stylus,
  • narzędzie do grawerowania Dremel Engraver,
  • palnik Dremel Versatip,
  • narzędzie wielofunkcyjne Dremel 300 Series.

Stół roboczy (Project Table) to jeden z najmniejszych stołów na rynku. Zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach zajmujących się projektami wymagającymi dopracowania szczegółów. Stół jest kompaktowy, lekki i wyróżnia się wysoką jakością wykonania, praktycznymi rozwiązaniami mocowania elementów i estetyką. W przeciwieństwie do innych stołów, które są duże i masywne, można go używać zarówno w domu, jak i na zewnątrz, jest łatwy w transporcie.

kompaktowy stół roboczy uniwersalne narzędzie

Dremel Stylus jest uniwersalnym narzędziem odznaczającym się wyjątkową wygodą obsługi. Jest bezprzewodowy, nieduży, lekki i precyzyjny. Wszystkie te cechy sprawiają, że Stylus jest idealny do wykonywania bardzo wielu prac wymagających kreatywności np. obróbka drewna, grawerowanie i wiele innych czynności rękodzielniczych. Dremel Stylus dostępny jest w komplecie z zestawem dwudziestu pięciu wysokiej jakości akcesoriów oraz oferuje stację dokującą z poręcznym organizerem na osprzęt.

Narzędzie do grawerowania Dremel Engraver to dobry wybór dla kreatywnego hobbysty, który potrzebuje niezawodnego narzędzia do wykonania wszystkich prac precyzyjnych związanych z grawerowaniem. Miękka rękojeść narzędzia oraz jego niewielki ciężar zapewniają komfort podczas grawerowania we wszystkich materiałach: szkle, ceramice, drewnie, metalu, tworzywach sztucznych, skórze itp. Do narzędzia dołączone są szablony, które pozwolą wyczarować najpiękniejsze dekoracje.

Dremel Engraver Dremel Versatip

Dremel Versatip to także jedno z ważniejszych narzędzi dla hobbystów. Jest to wielofunkcyjny palnik butanowy z sześcioma wymiennymi końcówkami, które umożliwiają szereg różnych zastosowań np. formowanie termiczne, lutowanie, topienie, cięcie na gorąco, zgrzewanie, obkurczanie, a nawet wypalanie drewna (pirografia) – dzięki temu narzędziu wszystkie prace wymagające precyzji można wykonać szybko i w łatwy sposób. Palnik zasilany płynnym butanem szybko się nagrzewa, a zapas gazu można uzupełnić zaledwie w ciągu 10 sekund. W ten sposób narzędzie jest zawsze gotowe do użycia.

Dremel 300 Series z pewnością potwierdzi swoją przydatność przy wykonywaniu wielu projektów szczególnie tych wymagających jednocześnie dokładności i szybkości jak np. obróbka drewna. Silnik o mocy 125 W gwarantuje optymalną wydajność. Miękka rękojeść wyraźnie redukuje poziom drgań i zapewnia lepsze panowanie nad narzędziem. 55 akcesoriów do wyboru oraz szablony sprawiają, że Dremel 300 Series najlepiej zadba o każdy projekt kreatywny wymagający rzeźbienia, szlifowania, polerowania, cięcia i wielu innych zadań.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także