Jubileusz ze swingiem w tle

24 października br. firma Zehnder Group Bolesławiec Sp. z o.o. – renomowany producent  grzejników – świętowała 10-lecie swego istnienia.

Na uroczystość zaproszono wszystkich pracowników, jak również gości z zagranicy – z Niemiec, Włoch, Rosji, Francji i oczywiście ze Szwajcarii, gdyż specjalnie na tę okazję do Bolesławca przyjechali Prezes Zarządu koncernu, dr Hans Peter Zehnder i Członek Zarządu, Max Doebeli. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz.

Cześć oficjalną rozpoczęło przemówienie Prezesa Zarządu, a następnie dyrektor fabryki Tomasz Juda krótko przedstawił historię zakładu i plany na przyszłość. „Dziesięcioletniej, samodzielnej już córce” – jak nazwał w swym przemówieniu polską spółkę pan Zehnder – z okazji jej urodzin składano gratulacje, były kwiaty, prezenty i aż dwa torty. Nie zapomniano także o najstarszych stażem pracownikach – 27 osób, które pracują w fabryce co najmniej 10 lat, zostało obdarowanych upominkami.

10 lecie Zehnderuroczysta gala

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała aż do późnej nocy. Goście tańczyli przy swingującej muzyce wykonywanej na żywo i przy hitach granych przez DJ-ów wrocławskiego radia. Dla tych, którzy mieli ochotę odpocząć od tańców i biesiadowania, przygotowano stoły do gry w ruletkę i black jacka. Rozrywka cieszyła dużym powodzeniem, jednak tego wieczoru nikt nie zbankrutował, nie grano bowiem na pieniądze. Punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu był imponujący pokaz sztucznych ogni, któremu towarzyszyła muzyka ze znanych filmów.

spotkanie Zehnder

Budowę bolesławieckiego zakładu, który należy szwajcarskiego koncernu Zehnder Group AG, rozpoczęto we wrześniu 1997 r., produkcja ruszyła rok później. Dziś jest to największa na świecie fabryka grzejników łazienkowych –  zatrudnia 250 osób i jest w stanie wyprodukować nawet 1500 grzejników dziennie. Wyposażona jest w nowoczesne stanowiska spawania laserowego, lakierowania i pakowania grzejników, posiada także własną, wysoce specjalizowaną galwanizernię.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Zehnder Group Bolesławiec

Polecamy Ci również

Zobacz także