Kabiny prysznicowe - co powinniśmy o nich wiedzieć?

Coraz więcej osób rezygnuje z wanien na rzecz kabin prysznicowych. Powodów jest wiele - łatwiejsze wkomponowanie ich zarówno w duże, jak i małe łazienki, czy oszczędność wody. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie w naszej łazience warto przyjrzeć się mu bliżej.

Kabina prysznicowa narożna (fot. KOŁO) W bogatej ofercie marki KOŁO znajdziemy wiele różnorodnych modeli kabin prysznicowych. Wybierając ten właściwy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość naszej łazienki oraz styl w jakim zdecydowaliśmy się ją zaaranżować.

Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć kabinę o odpowiednim kształcie, wymiarze, rodzaju otwierania oraz kolorach detali.

Która będzie najlepsza?
Wybór właściwej kabiny prysznicowej powinien odbywać się w kilku krokach. Po podjęciu decyzji, że w naszej łazience królować będzie właśnie prysznic powinniśmy zastanowić się nad rodzajem zabudowy. Mając dużą przestrzeń do zagospodarowania najlepiej gdy zdecydujemy się na kabinę narożną. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach, w których chcemy zaoszczędzić przestrzeń dobrym rozwiązaniem jest skompletowanie skrzydła drzwiowego ze ścianką boczną. Jeżeli nie chcemy rezygnować z wanny możemy zdecydować się na parawan nawannowy.

Parawan nawannowy (fot. KOŁO)Kolejnym krokiem jest ustalenie kształtu kabiny oraz rodzaju jej otwierania. W ofercie marki KOŁO są kabiny o kształcie kwadratowym oraz tzw. półokrągłe. Mogą różnić się nie tylko kształtem i wymiarami, ale również sposobem otwierania drzwi (przesuwne, uchylne, składane), kolorem profili oraz rodzajem wypełnienia ścianek. Z wypełnień możemy wybrać np. szkło przezroczyste, strukturalne, grafit, w paski lub inne nadruki, natomiast z profili aluminiowych  białe, srebrne matowe lub srebrne z połyskiem.

Równie ważne są dodatkowe udogodnienia i funkcje, takie jak np. podwójne, łożyskowane kółka w zawieszkach górnych i dolnych, które sprawiają, że drzwi kabin marki KOŁO przesuwają się płynnie i lekko. Wygodne uchwyty oraz sprężynowe, amortyzujące odbojniki pozwalają na ciche i wygodne domknięcie skrzydeł drzwiowych. Czyszczenie kabiny w niektórych modelach ułatwia system wypinania drzwi, a dzięki odpowiednio wyprofilowanym, ergonomicznym uchwytom wewnętrznym i zewnętrznym bez problemu rozsuniemy ścianki kabiny.

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: KOŁO

Polecamy Ci również

Zobacz także