Kącik do pracy w salonie

Salon pełni w domu funkcję reprezentacyjną. Tu odpoczywamy po pracy, spotykamy się z przyjaciółmi, słuchamy muzyki. Często jednak salon służy też jako miejsce do pracy.

klose biurko Zdarza się, że w domu musimy jeszcze popracować, kończąc coś, czego nie zdążyliśmy zrobić  w biurze. Miejsca do pracy potrzebują także osoby, które pracują z domu. Jeśli nie mamy w mieszkaniu pomieszczenia na odrębny gabinet, warto urządzić biurowy zakątek w salonie.
Na rynku jest dostępna szeroka gama mebli, które można wykorzystać w aranżacji domowego biura, bez utraty komfortu i ergonomii rozwiązań spotykanych w firmach.
Kącik biurowy warto odgraniczyć od reszty pokoju. Można ustawić parawan, czy wybudować ściankę działową. Jeśli nie chcemy w ten sposób dzielić przestrzeni, wystarczy nadać mu nieco inny charakter od pozostałej części mieszkania.

Wyrazić siebie
Przestrzeń do pracy trzeba porządkować i systematyzować, zatem przydatne będą wszelkie segregatory, szuflady na dokumenty, pojemniki na akcesoria. Warto inwestować w systemy szaf, półek i regałów, które ułatwiają utrzymanie porządku. Ważne jest także dobrze wyprofilowane krzesło oraz biurko z dziesiątkami szufladek. Do utrzymania porządku, przydatne są również komody pod biurkiem - najlepiej sprawdzają się modele na kółkach. Można powiesić na ścianie ulubiony obrazek, a na biurku ustawić zdjęcie najbliższych.
Biurowy kącik nie musi stylistycznie odbiegać od reszty salonu i stanowić dysonansu w wystroju. Dostępna w sklepach oferta stylistyczna i kolorystyczna umożliwi dopasowanie wystroju miejsca pracy do stylu reszty pokoju.  W odpowiednio przygotowanym miejscu nasza wydajność będzie większa,  a efekty pracy lepsze.

Wygodnym rozwiązaniem dla osób pracujących przy komputerze w domu są biurka zamykane. Po pracy zamykamy klapę lub drzwiczki i... ukrywamy biurko.

Liczy się światło
Nie wolno zapomnieć, że miejsce do pracy powinno być dobrze oświetlone. Najlepsze jest światło naturalne – jeśli to możliwe kącik biurowy warto urządzić przy oknie. Gdy jesteśmy skazani na światło sztuczne, warto wybierać lampy dające oświetlenie zbliżone do słonecznego. Lampkę nocną ustawiamy na biurku w zależności od tego, czy jesteśmy prawo, czy leworęczni. Praworęczni powinni mocować oświetlenie po lewej stronie biurka, leworęczni po prawej.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Maria Nowakowska

Opracowanie: Redakcja

Zdjęcia: Meble Klose

Polecamy Ci również

Zobacz także