Kącik jadalny w kuchni – aranżacje

Kącik jadalny w kuchni jest alternatywą dla „oficjalnej” jadalni, czy stołu w salonie.

Kącik jadalny w kuchni to miejsce, w którym możemy cieszyć się rodzinnymi, niezobowiązującymi posiłkami i miłą atmosferą. Aby urządzić kącik jadalny w kuchni wystarczy nawet stosunkowo niewielka przestrzeń – w małej kuchni taki kącik możemy stworzyć z pomocą składanego stołu i krzeseł. Jeśli dysponujemy nieco większą kuchnią, warto postarać się o domową, przytulną aranżację. Podstawą wyposażenia kącika jadalnego w kuchni jest oczywiście stół. Prosty lub zdobiony, z drewna lub tworzywa, biały czy kolorowy – to oczywiście zależy od naszego gustu i stylu kuchni. Wybierając stół trzeba jednak uwzględnić i wielkość kuchni, i liczbę osób, która będzie przy nim jadła.

Nie zapominajmy też o odpowiednich siedziskach. Możemy oczywiście ustawić krzesła, ale bardzo wygodnym rozwiązaniem są zabudowane ławy, wyłożone miękkimi poduszkami. Wprowadzą one naprawdę przytulną i domową atmosferę do naszego kącika, nawet jeśli będą miały nowoczesny charakter. Dodatkowo dolną część ław możemy wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy.

W kąciku jadalnym ważne jest też oświetlenie – warto umiejscowić go pod oknem, a ponadto nad stołem zawiesić lampę. Wybierzmy też raczej jasne, radosne kolory – wtedy śniadanie zjedzone w takim kąciku jadalnym w kuchni naprawdę da nam energię na cały dzień.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: furniture.trendzona.com

Polecamy Ci również

Zobacz także