Kamień we wnętrzu

Kamień we wnętrzu - zdjęcie 1Kamień w aranżacji wnętrz sprawdza się z powodzeniem. Chociaż sama nazwa brzmi bardzo "surowo i twardo" w  rzeczywistości może oznaczać coś zupełnie odmiennego. Jedno nie ulega wątpliwości, wszystko co powstaje z kamienia jest niezaprzeczalnie bardzo trwałe i długowieczne.

Wnętrze, w którym króluje kamień jest przez niektórych odbierane jako zimne. Nie potwierdzą tych opinii zwolennicy tego materiału i chętnie wykorzystają go w stylizacji swojego mieszkania. A kamień można wykorzystać dosłownie wszędzie. Materiał ten, z dnia na dzień zyskuje popularność  przez wzgląd na panujący w aranżacji wnętrz - nowoczesny styl - który chętnie wprowadzamy do domów i mieszkań.

I tak np. kuchnia wykonana z naturalnego kamienia jest niezwykle funkcjonalna. Dowodem na to jest stosowanie kamiennych umywalek, najbardziej trwałych. Zastosowanie kamienia w kuchni rozwinęło się na tyle, że materiał ten może zastąpić surowce drewnopodobne i laminaty wykorzystywane do produkcji szafek kuchennych i całych systemów zabudowy. Kamień naturalny jest bardzo praktyczny i funkcjonalny w łazience, ze względu na swoją stuprocentową odporność na wodę i wilgoć. Schody kamienne to najlepsze miejsce na sprawdzenie wytrzymałości kamienia.

Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z kamienia są bardzo efektowne i eleganckie. Każdy jego obrobiony kawałek ma unikalny wzór i kolory. Aranżując wnętrze "z kamieniem" mamy już gotową linię kolorystyczną i wzornictwo, które można jedynie wzbogacić.       

Kamień we wnętrzu - zdjęcie 2Blaty kamienne wykonane z kamienia - granitu - nadal kosztują mniej niż blaty z konglomeratów. W ofercie kamienia w Stone Connection  znajdziemy ponad 300 różnych ( 120 – granitów ) materiałów, itd. Decydując się na jego użycie przy dekoracji wnętrza, możemy być pewni, że posłuży nam bardzo długo, a powodem jego zamiany na inny materiał może być jedynie chęć odmiany wyglądu mieszkania. Bowiem kamień naturalny jest nie do zdarcia.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Stone Connection

Polecamy Ci również

Zobacz także