Kamienne płytki czy ceramika?

Kamienne płytki czy ceramika?

Kamienne płytki w domowych wnętrzach to wciąż rzadkość – niejednokrotnie kojarzymy je z zimnem i wielką przestrzenią nieprzytulnych holów. Czas obalić ten stereotyp!

kamienne płytkiPiękne, ciepłe kolory, zaskakująca tekstura, naturalny materiał i waga zbliżona do płytek ceramicznych – oto co wyróżnia kamień we wnętrzu. Odpowiadamy na pytanie: czy warto aranżować przestrzeń z użyciem kamiennych płytek i ile to wymaga wysiłku.

Płytek z kamienia można użyć niemal na każdym podłożu: na ścianach, na podłodze czy schodach. Dzięki wieloletniej trwałości ten rodzaj okładziny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pragniemy zachować świeżość i atrakcyjny wygląd powierzchni. Jeśli chcemy uchronić się przed zarysowaniami i pęknięciami – kamienne płytki będą strzałem w dziesiątkę.

łazienka w kamiennych płytkachNajważniejsze: materiał

O każdą powierzchnię należy odpowiednio dbać. By nasz dom kojarzył się domownikom i gościom z klasyczną harmonią
i naturalnym pięknem, warto postarać się o prawidłowe wykonanie
i skuteczne konserwowanie. Kamień potrzebuje nieco uwagi, by mógł służyć latami w niezmiennie dobrym stanie. Wybierajmy doświadczone firmy, które oferują kamień z pewnego źródła
i stawiają na uczciwy handel. Dobrym przykładem jest tu rodzinna firma Rogala, lider na rynku od 20 lat. Bądźmy świadomymi konsumentami.

Aspekty praktyczne

Fachowo wykonanych płytek z naturalnego kamienia, prawidłowo pielęgnowanych
i zabezpieczonych, właściwie nie można zniszczyć. Kamień z czasem nabiera szlachetnego wyglądu, a jeśli jego powierzchnia matowieje, wystarczy zeszlifować wierzchnią warstwę. I to wszystko – kamiennych płytek nie trzeba zrywać, wymieniać, uzupełniać. Nie pęka także bez powodu, jak ceramiczne, które z natury o wiele bardziej kruche, łatwiej podlegają zniszczeniu. Na stronie Rogali można znaleźć informacje jak pielęgnować kamień, czego unikać i jak impregnować kamienną powierzchnię. Zasada wykonania kamiennej okładziny jest taka sama, jak w przypadku płytek ceramicznych. Wystarczy tylko skorzystać z takich fachowców, którzy mają doświadczenie
w dziedzinie kamienia, a tych nie brakuje.

podłoga z kamiennych płytekaranżacja łazienki

Gdzie stosować?

Kamienne płytki to dobra inwestycja przede wszystkim w przypadku podłóg (niezwykle trwały granit). Ale będą także pięknie prezentować się na ścianach łazienek czy kuchni (do wyboru mamy zróżnicowane w teksturze i kolorystyce marmury, pastelowy, światłoprzepuszczalny onyx, trawertyn w ciepłych barwach i piaskowiec). Ściany wyłożone płytkami z kamienia zapewnią oryginalny klimat wnętrza i będą fascynować tajemnicą i naturalną barwą. Kamień nie musi kojarzyć się z monumentalnością i chłodem – wystarczy spojrzeć na aranżacje Rogali, które pokazują kamień
w miłych, domowych wnętrzach.

Płytki z kamienia to inwestycja. Jakość, której nie da się podrobić, wygląd, którego nie da się odtworzyć żadną pracą ludzkich rąk. Wszak tworzyła je sama natura.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Rogala

Polecamy Ci również

Zobacz także