Kanapa inspirowana Rajdem Dakar

Być może powstanie cała seria mebli, dla stworzenia których, inspiracją będą pustynne klimaty. Jedno jest już pewne – niedługo ma się rozpocząć produkcja kanapy o rajdowej nazwie Dakar. Jak będzie wyglądać?

Rajd DakarRobert Górecki właściciel sieci i firmy meblarskiej lecząc się w szpitalu na Wyspach Kanaryjskich (rozchorował się podczas Rajdu Dakar) rozmyślał w wolnych chwilach nad tym, jak wrażenia z Rajdu przenieść na kolejne pomysły meblarskie w firmie. 

"Na pewno musi mieć pustynne kolory ...O ile paletę kolorów mamy właściwie ustaloną -  pod uwagę bierzemy jasne brązy, żółcie, barwy piaskowe i beże - to rozmyślamy jeszcze nad kształtem wypoczynkowego mebla. Musimy zdecydować o tym jak bardzo oryginalny, nowoczesny design powinna mieć kanapa Dakar.Techniczne rzeczy związane z jej funkcjonalnością są już ustalone. Będzie służyła do odpoczynku i do spania" - mówi współwłaścicielka Bo Wa De.

uczestnicy Rajdu DakarDowieźli serca na metę
Jedyną Polską drużyną samochodową , która dojechała na metę tegorocznego Rajdu Dakar, była  załoga w składzie Albert Gryszczuk i Jarek Kazberuk z MebloMarket Team Dakar 2007. Dotrzymali złożonego J.Owsiakowi słowa i dowieźli serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na metę Rajdu. Kazberuk i Gryszczuk ukończyli rajd na 95 pozycji, jadąc Land Roverem EvoDakar, podobnie jak załoga Roberta i Ernesta Góreckich, która z powodu nagłej choroby Roberta musiała 12 stycznia przerwać zmagania – wygrał rozsądek i troska o zdrowie

" Liczy się, że dopięliśmy swego i dotrzymaliśmy słowa – dowieźliśmy logo WOŚP na metę!  "– mówi Robert Górecki, właściciel firmy meblarskiej Bo Wa De i sieci Meblomarket, która sponsorowała udział obu drużyn w rajdzie. I choć żałuje, że jemu i synowi nie udało ukończyć się rajdu, cieszy się, że przyjaciele z Meblomarket Team z logo WOŚP na aucie dotarli do mety. "Bardzo się cieszę, że chłopakom się to udało, bo jak widać wiele drużyn odpadło z rywalizacji czy to z powodu awarii, czy to rozbijając swoje samochody na piaszczystych wydmach, lub kamienistych partiach rajdu. To wielki sukces. Jestem również zadowolony, że przekazany przez Meblomarket na aukcję WOŚP Land Rover EvoDakar został zlicytowany. Być może osoba, która go wygrała zapała miłością do sportów samochodowych – tak samo jak ja. Szkoda, że auto nie osiągnęło swojej rzeczywistej wartości, ale i tak dumny jestem z tego, że zostało zlicytowane najwyżej spośród wszystkich innych przedmiotów, przekazanych przez sponsorów". Przekazany przez Meblomarket na aukcję WOŚP Landrover EvoDakar został zlicytowany za 123 100,00 zł (!). Być może za rok i on wystartuje w Dakarze, by wzorem załóg Meblomarket Team wesprzeć WOŚP.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: MebloMarket

Polecamy Ci również

Zobacz także