Kanapy narożne

Kanapy narożne

Kanapy narożne nadają się do ustawienia nie tylko w narożniku pomieszczenia. Narożniki służą także do wydzielania różnych stref wnętrza.

Kanapy narożne - jak wybierać

Wybór odpowiedniego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Jeśli narożnik ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji, to warto wybrać narożnik mały, kompaktowy, z jednym bokiem zakończonym pełnym oparciem, a drugim tzw. wyspą. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo się oprzeć. Takie narożniki można znaleźć m.in. w ofercie firmy Meble WAJNERT w kolekcjach ENSO, ZOYA, PONO i MALTA.

Narożnik z kolekcji Enso.Narożnik z kolekcji Zoya.

Jeśli natomiast narożnik ma być główną ozdobą przestronnego salonu, warto wybrać narożnik pokaźniejszych rozmiarów, np. z kolekcji BRASS lub PANAMA. Można też sięgnąć po bardziej wyszukane kształty, jak chociażby ten z kolekcji HAVANA. Do wnętrz o bardziej klasycznym wystroju odpowiednie będą kolekcje COLORADO lub ACARI, które najlepiej prezentują się w obiciu ze skóry naturalnej z kontrastowym szyciem.

Narożnik z kolekcji Pono.Narożnik z kolekcji Malta.

Narożniki z funkcją spania

Jeśli narożnik okazjonalnie ma służyć do spania, należy wybrać narożnik z funkcją spania. Najbardziej komfortowy jest mechanizm zastosowany w kolekcji FOLLY - po rozłożeniu narożnika uzyskuje się jednolity materac o dużej powierzchni. Obszerne miejsce do spania uzyskuje się także po rozłożeniu narożnika SLASH. Dodatkowo mebel ten jest wyposażony w regulowane zagłówki, które znacząco podnoszą komfort wypoczynku. Równie wygodne rozwiązanie w postaci podłokietnika z kilkustopniową regulacją zastosowano w narożniku MEMPHIS. Osobom, które lubią częste przemeblowania z pewnością przypadnie do gustu narożnik z kolekcji VISION, w którym zmiany strony z lewej na prawą i odwrotnie można dokonać samodzielnie.

narożnik z kolekcji Acari
narożnik Brass
narożnik Brass
narożnik Colorado
narożnik Combo
narożnik Combo
narożnik Combo
narożnik z funkcją spania Folly
narożnik z funkcją spania Folly
narożnik z funkcją spania Folly
narożnik z funkcją spania Folly
narożnik Maximus
narożnik Maximus
narożnik Maximus
narożnik Maximus
narożnik Memphis
narożnik Panama
narożnik Slash
narożnik Vision

Narożniki wielu możliwości
Duże możliwości aranżacyjne dają narożniki z możliwością konfiguracji według swoich potrzeb, takie jak MAXIMUS czy COMBO. Oprócz decyzji, co do wyboru korpusu, który może być zakończony dwoma pełnymi bokami, lub jednym pełnym bokiem i „wyspą”, można zdecydować o wykończeniu każdego z boków. W MAXIMUSIE mogą to być nowoczesne, proste boki o różnych szerokościach lub bardziej klasyczne z miękką poduszką służącą jako podłokietnik. Dodatkowe akcesoria, takie jak zagłówki, lampka czy stolik, montowane do mebla zwiększają komfort wypoczynku i czynią model jeszcze bardziej funkcjonalnym.
W narożnikach z kolekcji COMBO boki wyposażone są  m.in. w podręczny stolik, na którym zmieszczą się nie tylko napoje i gazety, ale także przenośny komputer. Inny z boków wyposażony jest w wygodne półki, na których można ułożyć książki, dekoracje lub piloty do obsługi sprzętu RTV. Osoby, które często przyjmują gości powinny wybrać bok zawierający dwa dodatkowe siedziska w formie puf.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Meble Wajnert

Polecamy Ci również

Zobacz także