Klepka podłogowa

0
Klepka podłogowa

klepka podłogowaCodziennie się zmieniasz, rozwijasz, odkrywasz nieznane miejsca. Lubisz eksperymentować i stawiać na nowe rozwiązania. Z drugiej strony – ufasz rzeczom klasycznym i sprawdzonym. Chcesz, aby wnętrze domu odzwierciedlało Twój styl? Wybierz ponadczasową podłogę drewnianą w nowoczesnym wzorze klepki trójrzędowej!

Mimo iż wciąż panuje moda na pełną deskę, to podłoga we wzorze klepki trójrzędowej, a więc taka, w której warstwa użytkowa (wierzchnia) zbudowana jest z trzech rzędów ułożonych równolegle względem siebie pojedynczych lamelek (listewek), kusi licznymi zaletami.

Tych, których przekonują argumenty użytkowe, z pewnością zainteresuje fakt, że podstawową zaletą konstrukcji trójrzędowej jest lepsza, niż w przypadku tej jednolamalowej, elastyczność pracy drewna warstwy górnej, szczególnie w pomieszczeniach
o dużych wahaniach wilgotności powietrza oraz temperatury. Dodatkowo klepki (z drewna np. dębu, jesionu, orzecha europejskiego, doussie, kambali, merbau, sapelle czy wenge) – w połączeniu
z trójwarstwową konstrukcją podłogi – świetnie sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego. Dzięki nim unikniemy pęknięć, jakie mogą wystąpić w warstwie użytkowej ze względu na wzmocniony efekt cieplny.

podłoga drewniana

Co więcej – klepka idealnie nadaje się zarówno do przestronnych, jak i małych pomieszczeń. Warto też wspomnieć, że cena podłóg z lamelek jest niższa, niż tych z pełnej deski.

podłoga z drewnaZabawa w kolory

Esteci powinni pamiętać, że klepki zachwycają różnorodnością kolorystyczną! Starannie wyselekcjonowane lamelki pozwalają nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru. Jeśli zależy nam na ekskluzywnym, stonowanym i szykownym wyglądzie, wybierzmy podłogę z trójrzędowej klepki wykonanej np.
z drewna klonu kanadyjskiego czy z jesionu w sorcie elegance o łagodnym rysunku i jednolitej barwie drewna. Lubiącym mocne akcenty polecam natomiast klepki
z wielobarwnego drewna orzecha europejskiego czy nasyconego afrykańskim słońcem drewna kambali (inaczej iroko).
Eksperymentować możemy jednak nie tylko wykorzystując piękno naturalnego drewna. Dodatkowym atutem podłóg we wzorze klepki trójwarstwowej jest również szeroka gama wykończeń ich powierzchni. Na przykład podłogi mogą być uszlachetnione lakierem półmatowym, matowym, olejem UV (bezbarwnym lub barwnym) oraz różnokolorowymi bejcam. Dodatkowo mogą one zostać poddane procesowi szczotkowania.

podłoga w jasnym kolorzepodłoga w salonie

Trzeba samemu przekonać się jak duże wrażenie robi podłoga z drewna jesionu w delikatnych tonacjach szarości uzyskanych dzięki zastosowaniu bejcy w tym kolorze, czy dębowa podłoga
o wyrazistej, wyczuwalnej w dotyku strukturze (wynik procesu szczotkowania) pokryta białą bejcą nadającą całości śmietankowego muśnięcia. Po prostu magia!

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Baltic Wood™

Polecamy Ci również

Zobacz także