Kolor roku 2018 – Ultra Violet. Jak go wykorzystać w aranżacji wnętrz

0
Ściana w modnym odcieniu fioletu
W 2018 roku hitem będzie odcień fioletu wpadający w niebieski. Warto pomyśleć o wprowadzeniu tej barwy do naszego mieszkania.

Każdego roku ogłaszane są kolory, które będą najmodniejsze. W 2018 roku najgorętszym kolorem będzie barwa pod nazwą Ultra Violet.

Fioletowa ściana w pokoju

Modny odcień fioletu bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach.

Śnieżka
Przecierana ściana w odcieniu fioletu

Fiolet na ścianie wygląda łagodniej, jeśli farba jest przecierana.

Śnieżka
Wnętrze w modnych kolorach

Ultra Violet dobrze komponuje się m.in. z odcieniami błękitu i szarościami.

Śnieżka
Storczyki odmiany vanda

Modny odcień fioletu mają niektóre kwiaty. Należą do nich m.in. storczyki odmiany vanda.

DEZALB - pixabay.com
Fioletowe osłonki na kwiaty

Osłonki na doniczki w modnym odcieniu fioletu dodatkowo ozdobią nasze kwiaty.

Galicja
Kwiatowa dekoracja w fiolecie

Kolor roku 2018 r. może mieć bardzo wdzięczne formy, np. dekoracji kwiatowej.

Secondtruth - pixabay.com
Dekoracyjne oświetlenie w kolorze roku 2018

Dekoracyjne oświetlenie, jak cotton balls można wykorzystywać przez cały rok. Nic nie stoi na przeszkodzie, by było w kolorze roku 2018.

Republika - pixabay.com
Bombki choinkowe w kolorze roku 2018

Przystrajając choinkę bombkami w kolorze Ultra Violet wyprzedzimy trendy, a nasze drzewko będzie prezentować się elegancko.

Stux - pixabay.com
Dekoracyjne balony

O kolorze roku 2018 warto pamiętać przygotowując dekoracje sylwestrowe.

Pexels - pixabay.com
Figurka w modnym odcieniu fioletu

Czasem wystarczy drobiazg, by wprowadzić modny kolor do wnętrza.

Hans - pixabay.com

Najmodniejszy kolor roku 2018 – Ultra Violet

Wiele firm, zajmujących się, czy to modą, czy wykończeniem wnętrz, wybiera kolory, które będą modne w danym sezonie. Jednak największą światową wyrocznią w tej kwestii jest amerykański Instytut Koloru Pantone. To kolor wskazany przez nich króluje na wybiegach projektantów mody, ale jest też inspiracją w urządzaniu wnętrz. Kolorem roku 2018 ogłoszono „Ultra Violet” – odcień fioletu wpadający w kolor niebieski. Na wzornikach koloru Pantone jest on oznaczony numerem 18-3838.

Kolor roku 2018 – Ultra Violet. Jak go wykorzystać w aranżacji wnętrz - zdjęcie 2

Kosmicznie i relaksująco – zainspiruj się kolorem

W nauce ultrafiolet to barwa o najmniejszej długości fali w świecie widzialnym. Dla ekspertów Pantone inspiracje naukowe odegrały pewną rolę w wyznaczaniu koloru roku 2018, jednak w sposób nieco bardziej metaforyczny. Odcień fioletu, wybrany na kolor roku 2018 ma się kojarzyć z bezkresem kosmosu i sięganiem poza znany nam świat. Ale to też kolor inspirujący i pobudzający wyobraźnię, a także – relaksujący, wykorzystywany m.in. w medytacji. Otoczenie się nim ma pomóc oderwać się od codzienności, wyciszyć, ale i zainspirować do działania.

Podpowiadamy: Jak dobierać kolory ścian w sypialni, żeby się dobrze wyspać i wypocząć

Kolor roku 2018 w mieszkaniu

Oczywiście trudno wyobrazić sobie, że co roku będziemy zmieniać wystrój mieszkania, żeby podążyć za kolorystyczny trendem. Tym bardziej, że swoje „kolory roku” ogłaszają także inne firmy, często np. producenci farb. Warto jednak zastanowić się nad kilkoma dodatkami w kolorze roku. Jest on na tyle ciekawy, że ożywi wnętrze, a przy okazji pokaże, że jesteśmy „na czasie”.

Jeśli podoba się Wam fiolet w tym odcieniu, możecie wykorzystać okazję i np. pomalować ściany (lub ścianę) na ten kolor. Pomimo skojarzeń kosmicznych, pasuje on do wnętrz w bardzo różnych stylach. Dobrze wygląda i we wnętrzach glamour, i rustykalnych, czy prowansalskich. Dodatki w tym kolorze również mogą mieć zróżnicowany charakter – od nowoczesnego wazonu, po subtelny wzorek na filiżance.

Dekoracje i dodatki w kolorze roku 2018

Kolor roku 2018 łatwo wprowadzić do wnętrza jako dodatki. Wszelkie tekstylia – narzuty, zasłony, dekoracyjne poduszki, czy nawet ręczniki, albo kuchenne ściereczki mogą być hitem sezonu w Waszym mieszkaniu. Można też postawić na drobne akcesoria kuchenne, czy łazienkowe, które obecnie są dostępne w całej palecie kolorów.

Piękną ozdobą wnętrza będą też żywe kwiaty. „Odpowiedni” odcień fioletu mają m.in. storczyki odmiany vanda. Ich dodatkową zaletą jest to, że można uprawiać je w powietrzu, co sprawia, że wyglądają jeszcze ciekawiej. Ale możemy też wyposażyć nasze kwiaty – również te, które mamy już domu – w fioletowe osłonki lub doniczki.

Polecamy: Niezwykłe i piękne storczyki, które można uprawiać w powietrzu

Możemy też nieco wyprzedzić trendy i ubrać tegoroczną choinkę w fioletowe ozdoby, albo wykorzystać np. fioletowe balony do dekoracji sylwestrowej. Wtedy wkroczymy w nowy rok w najmodniejszym kolorze. 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także