Kolorowe mieszkanie – aranżacja

To kolorowe mieszkanie jest przykładem oryginalnego i efektownego zastosowania kolorów we wnętrzu.

Mieszkanie, znajdujące się w Villefranche-sur-Mer (południowa Francja) zostało zaprojektowane przez włoską pracownię MG2 Architetture. Mieszkanie nie jest duże – mierzy 65 m², ale jego aranżacja, a szczególnie dobór kolorów, nadają mu bardzo oryginalny charakter.

Zobacz: Fusion Table - stół 2 w 1

To kolorowe mieszkanie składa się z otwartej przestrzeni – przedpokoju, kuchni, salonu oraz wydzielonej sypialni i łazienki. Ściany pomalowano na głębokie, nasycone kolory. W otwartej części dominuje ciemny morski kolor, ożywiony wyrazistymi dodatkami. Całość jednak nie przytłacza, bo jedną ścianę i sufit pomalowano na biało, a wnętrze rozjaśnia też żółta kanapa.

Jeśli mowa o rozjaśnianiu, to projektanci w dość szalony sposób podeszli do kwestii oświetlenia. Nad stołem wiszą ni mniej, ni więcej, tylko cztery lampy! Mają różne kształty, ale to samo wykończenie i wyglądają po prostu świetnie.

To Cię zainteresuje: Męskie mieszkanie - stylowa aranżacja

Kolory odważnie potraktowano w łazience – połączenie ciemnej zieleni i czerwieni może przyprawić o ból głowy, ale tu sprawdza się doskonale.
Warto też zwrócić uwagę na meble - niebanalny mix oldskulowych krzeseł, funkcjonalnej kanapy i minimalistycznych elementów.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: desiretoinspire.net

Polecamy Ci również

Zobacz także