Kolorowe oświetlenie LED

Kolorowe oświetlenie LED

Gdy przychodzi jesień, większość z nas dopada niezbyt dobry nastrój. Wszystko dzieje się za sprawą coraz mniejszej ilości światła słonecznego i braku ciepłej, pozytywnej kolorystyki w otoczeniu.

Sposobem na jesienną chandrę może być wypad do ciepłych krajów, by naładować akumulatory na długie miesiące chłodu i szarości. Co, jeśli nie możemy sobie na to pozwolić? Wystarczy ożywić swoje wnętrza kolorowym oświetleniem.

oświetlenie salonuoświetlenie łazienki

Kolorystyka oświetlenia

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają niesamowite właściwości, które wpływają na nastrój i nastawienie do życia. Niektóre z nich mają taką siłę, że pomagają nawet stymulować odchudzanie czy kreatywność. Za pomocą odpowiednich barw możemy więc wyleczyć się z jesiennej depresji, a jednocześnie sprawić, że nasze wnętrza będą bardziej oryginalne i wyjątkowe. I wcale nie chodzi tu o radykalny remont, przemalowywanie ścian czy wymianę kafli w łazience. Można bowiem wykorzystać kolorowe światło zamknięte w elastycznych wężach i przewodach ledowych, które zawiesimy na ścianach czy suficie lub obrysujemy nimi krawędzie mebli czy półek.
Kolorami, które szybko poprawiają samopoczucie i pobudzą nas do działania, są pozytywne i energetyczne odcienie żółci, pomarańczowego i czerwieni. Dobrze jest więc otaczać się nimi w kuchni, salonie czy biurze. Niebieski, zielony i fioletowy zadziałają na nas bardziej kojąco i uspokajająco, dlatego lepiej wybrać je do sypialni oraz łazienki – mówi Mariusz Gawroński, specjalista ds. oświetlenia w firmie LARS.

podświetlany sufit

Oświetlenie LED

Węże LED idealnie nadają się do kreowania wnętrza światłem, dzięki swojej funkcjonalności, elastyczności i energooszczędności. Za pomocą świetlistych, opartych na technologii LED, przewodów można oryginalnie podkreślać wnęki, krawędzie, obniżone sufity lub tworzyć zupełnie nowe wzory, dekoracje i aranżacje świetlne na ścianach. Dzięki zastosowaniu wewnątrz obudowy węża diody LED, produkty te są długowieczne i energooszczędne (żywotność diody LED - do 50 000 godzin ciągłego świecenia) oraz w pełni bezpieczne dla użytkowników. Węże LED marki LARS dostępne są w kilku kolorach.

oświetlenie ledkolorowe oświetlenie led

Mamy więc gotowy przepis, jak skutecznie pozbyć się jesiennej chandry. Gdy dodamy do tego jeszcze kubek gorącej, aromatycznej herbaty, ciekawą książkę lub film i ciepły koc, z pewnością przetrwamy całą jesień i zimę w doskonałym humorze.

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Lars

Polecamy Ci również

Zobacz także