Kolorowy świat dziecka

Przestrzeń pokoju dla najmłodszych powinna odzwierciedlać ich zainteresowania
i osobowość. Przeważnie są to wnętrza, w których dominują żywe barwy, odbiegające
od stonowanych i zrównoważonych kolorów.


Pokoje dla najmłodszych często odbiegają stylistycznie od pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Elementy wyposażenia wnętrza komponuje się ze sobą na zasadzie kontrastu, nie tylko kolorów, ale również dodatków w postaci przedmiotów i obrazów.

Free Spirit
Dzięki palecie kolorów trendu Free Spirit marki Dulux®, która odbiega od stonowanych, zrównoważonych barw, stworzymy wnętrze, będące wyrazem charakterystycznego dla młodych poszukiwania własnego stylu. Mieszanka intensywnych i nasyconych pomarańczy z pastelowym błękitem lub delikatnym różem, połączenie mocnego granatu z jasną zielenią i szarościami, będzie stanowić inspirujące tło dla dodatków odzwierciedlających zainteresowania dziecka. W trendzie Free Spirit odnajdziemy zaskakujące zderzenia materiałów i odważne połączenia form.                                                                                                                     
pokój dziecka pokój dziecka
Planując przeznaczony dla dziecka pokój warto docenić i uwzględnić jego indywidualne cechy. Pokój pozostaje przestrzenią wielofunkcyjną, należy więc zaplanować w nim wygodne miejsce do spania, zabawy, nauki, a także do przyjmowania gości. Świetnie sprawdzą się wszelkie mobilne rozwiązania – parawany, regały dzielące przestrzeń, rolety, żaluzje, wnęki, w których można ukryć np. biurko do nauki.

W kształtowaniu wnętrza warto pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Nawet jeżeli dodatki i elementy wnętrza pochodzą z różnych światów, są to np. stylowe biurko zestawione z nowoczesnym krzesłem, drewniana komoda, a obok niej wygięte półki z tworzyw sztucznych, kolorowe, kontrastujące tkaniny – nie należy stawiać ograniczeń, pozwalając dziecku na eksperymenty.Odważna kolorystyka ścian dopełni niepowtarzalny efekt wnętrza, stanie się inspiracją do twórczego myślenia i działania.

Nietypowo wykorzystane przedmioty mogą przybierać w młodzieżowym pokoju praktyczne funkcje. Odnaleziony na złomowisku element motocykla może stanowić podstawę stolika przy łóżku, wełniana chusta – materiał do uszycia poduszek, czy narzuty, stary kufer – miejsce do przechowywania szpargałów. Trend Free Spirit wolny od stereotypów inspiruje do wszelkich odważnych połączeń.

Trend Free Spirit symbolizuje indywidualizm i odwagę bycia innym. Oryginalne są zestawienia barw – żywe kolory swobodnie łączą się wyciszonymi odcieniami. W wyniku tego powstają kombinacje dodające energii.

Kolory wchodzące w skład trendu dostępne są w systemie mieszalnika Dulux®.Autorem trendu jest zespół ColourFutures™, czyli grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki z firmy AkzoNobel – producenta farb marki Dulux® - i spoza niej.

Zespół ColourFutures™ każdego roku, na podstawie obserwacji zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą w nadchodzącym roku.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Kinga Śliwa

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także