Kolory farb

Przeciwieństwa się przyciągają. Różne emocje towarzyszą nam na co dzień i staramy się wybierać spośród nich te, które niosą ze sobą pozytywną energię. Jesień to dobry moment, by zamiast powolnego zapadania w zimowy letarg, pójść za głosem serca
i wprowadzić do wnętrz inspirujące barwy o kontrastowym zestawieniu.

Styliści od lat proponują nietuzinkowe kolekcje kolorystyczne, które pobudzają wyobraźnię, nie pozostawiając odbiorców obojętnymi. Najnowsza, jesienno – zimowa, jest odwołaniem do skrajności drzemiących w ludzkim charakterze. Przedstawiana kolekcja to propozycja dla wszystkich, którzy nie boją się eksperymentować z przeciwieństwami.

Świat kolorów Fire to żywiołowość, pożądanie i radość życia, klimaty Ice natomiast niosą wyciszenie, harmonię i spełnienie. Zestawienie 12 kolorów: 6 ciepłych i 6 chłodnych to modna propozycja na wyrażenie własnego „ja” w aranżacji wnętrz. Energia ciepłych barw z grupy Fire to m.in. wrzosy, stylowe róże i amaranty, zaklęte w kolorach Happiness, Destiny, Fire, Fantasy, Meditation i Chance. Orzeźwiające wibracje grupy Ice z palety turkusów i zieleni odnajdziemy w barwach Light, Ice, Cloud, Fog, Rain i Sky.

Kolekcja została tak dobrana, że nie ma mowy o pomyłce. Zaskakujące na pierwszy rzut oka połączenia kolorów na płaszczyźnie ściany sprawdzą się znakomicie. Kolekcja pozwala zestawiać kolory ogniste z lodowymi lub wybrać tylko barwy z jednej grupy. Możliwości jest bardzo wiele: od zestawiania dwóch kolorów począwszy, na doborze kilku w jednym wnętrzu kończąc.

Barwy ciepłe i zimne doskonale się uzupełniają. Nie bójmy się stosować ich kontrastowo. Połączenie dwóch lub trzech zdecydowanych kolorów na ścianach sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których mamy meble utrzymane w spokojnej i neutralnej kolorystyce. Ożywianie ścian za pomocą intensywniejszych barw jest dużo łatwiejsze niż coroczna wymiana umeblowania. Dzięki temu nowe aranżacje wnętrz możemy robić częściej. Ściany przestają być nijakie, a wnętrze zyskuje osobowość.
kolor ściankontrastowe zestawienie kolorówkolor we wnętrzach
Kolekcja Fire&Ice dostępna jest we wszystkich punktach sprzedaży, posiadających mieszalniki farb marki Beckers. Kolory  kolekcji  można otrzymać dla szerokiej gamy produktów: od farb ściennych począwszy (Designer i Elegant), na emaliach do malowania mebli, stolarki czy elementów stalowych kończąc.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Beckers

Polecamy Ci również

Zobacz także