Kolory inspirowane naturą

Fascynacja naturą oraz wnikliwa analiza form i struktur w niej występujących przynoszą zaskakujące odkrycia w dziedzinie koloru. Przekonali się o tym twórcy nowego trendu kolorystycznego Dulux.

paleta kolorów "Potęga natury" Paleta kolorów "Potęga natury" to subtelna kombinacja barw inspirowanych światem przyrody. Odnaleźć w niej można ciepłe kolory neutralne, kojarzone z futrem, skórą czy drewnem. Połączono je z chłodnymi odcieniami charakterystycznymi dla muszli, kości i kłów. Wszystkie te barwy cechuje naturalność i delikatność, dzięki czemu doskonale pasują do wnętrz, w których stworzyć chcemy atmosferę ciepła i bezpieczeństwa.

"Potęga natury" jest przykładem niezwykłej adaptacji kolorów i struktur wywodzących się ze świata przyrody na potrzeby aranżacji współczesnych wnętrz biurowych i  mieszkalnych. Wykorzystanie występujących w naturze powtarzalnych wzorów, takich jak słoje drewna czy plastry miodu obok kolorów drewna i skóry współtworzy klimat elegancji i luksusu. Atrakcyjnie ożywiają go akcenty dekoracyjne takie jak muszle czy pióra, a powstałe w wyniku ich zastosowania projekty należą do najśmielszych i najnowocześniejszych na świecie. Nowa paleta to niezwykły mariaż natury z nowoczesnością.

Istotną rolę przy realizacji projektów w duchu tego trendu odgrywa technika i komputeryzacja. Dzięki dostępności supernowoczesnych materiałów oraz programów komputerowych do prac nad obrazem, możliwe jest uzyskanie wizualizacji stanowiących idealne odwzorowanie świata natury.

kolory inspirowane trendami w dekoracji wnętrzCo roku firma ICI prezentuje 5 kolekcji kolorystycznych, starannie opracowanych przez grupę międzynarodowych ekspertów w dziedzinie koloru. Palety te stanowią odzwierciedlenie najpopularniejszych i najmodniejszych trendów w dekoracji wnętrz. Ich twórcy biorą pod uwagę przemiany zachodzące w sztuce, muzyce, architekturze, modzie, ale również w stylu życia ludzi z różnych krajów i kontynentów. Na tej podstawie wybierają najmodniejsze kolekcje kolorystyczne na  nowy sezon. Dzięki wymianie doświadczeń i obserwacji specjalistów z całego świata powstają zestawienia barw, które najlepiej odzwierciedlają aktualne potrzeby konsumentów. Wszystkie kolory proponowane w ramach kolekcji są dostępne w Mieszalniku Dulux.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także