Kolory jesieni w twoim domu

ciepłe kolory ścianJesień co roku urzeka nas bogactwem barw. Niezwykłe zestawienia kolorów mogą zainspirować do poszukiwania własnych rozwiązań przy projektowaniu wnętrz.

Każdego roku wraz z nadejściem września odchodzi letnia beztroska. Kolejne tygodnie przynoszą oznaki jesieni. Wydłużające się wieczory, chłodniejsze poranki i żółknące na drzewach liście uświadamiają nam, że nadchodzą ponure dni. Nie zapominajmy jednak, że jesień ma dwa oblicza. Zanim zapanuje szaruga i deszczowa plucha czeka nas złota polska jesień.

aranżacja ścian na jesieńBabie lato
Babie lato to czas niezwykły, opisywany przez poetów i uwieczniany przez malarzy. Żaden moment dwunastu miesięcy nie uświadamia nam tak bardzo nieuchronności przemian pór roku. Tęsknota za uciekającym latem miesza się z zachwytem wobec eksplozji barw. Niepowtarzalne kolory farb marki Dekoral pozwolą przenieść bogactwo jesiennych odcieni do wnętrz. „Słoneczny blask” września, delikatnie rozlewający się po pokoju, zachęci do wyjścia na spacer po parku. Już od najmłodszych lat zbieranie jesiennych liści urzekało nas fascynującymi kontrastami.

„Czerwień Pompei”  z „Beżowym kaszmirem” albo „Żółty słoneczny” z „Winogronowym” pozwolą odtworzyć w domu wyrafinowane zestawienia inspirowane naturą. „Orientalny brąz” przypomni dziecięcą radość napełniania kieszeni kasztanami, z których później powstawały ludziki. Na parku jednak nasza wędrówka się nie kończy. Możemy zajrzeć do ogrodu, gdzie w jesiennej zadumie rozkwita „Złocisty szafran”, a z drzew opadają ostatnie „Dojrzałe wiśnie”.

Babie lato zachwyca bogactwem kolorów. Parki, lasy, ogrody mienią się płomykami złocistych koron drzew. Warto zainspirować się pomysłami podsuwanymi nam przez naturę, a po długim spacerze, pełnym barwnych wrażeń dobrze odpocząć, włożyć do wazonu bukiety liści i zatopić się w marzeniach. Niestety, wkrótce nadejdą pochmurne dni.

kolor ścianUcieczka przed chłodem
Drugie oblicze jesieni już nie olśniewa swoją magią. To czas ponurej, deszczowej pogody, przed którą chcielibyśmy uciec. Lecz wcale nie musimy uciekać tak daleko. Azylem przed jesienną pluchą może stać się nasz dom. Tak jak nasze ciała rozgrzewa gorąca herbata z miodem, podobnie farba o barwie „Miodowej” ociepli wnętrza podczas długich, jesiennych wieczorów. Zimne dni najlepiej przeczekać z dobrą książką, we wnętrzu, gdzie panuje „Gorąca bawarka” farby Power Paint albo pyszne „Capuccino” farby Akrylit W. Gdy zmorzy nas senność pomoże „Włoskie espresso” w gronie przyjaciół.

Późną jesienią wiele barw pomaga oprzeć się smutkowi. Intensywna czerwień dojrzewającego
w piwnicach wina, tak jak „Czerwień flamenco” na ścianach rozproszy nastrój przygnębienia. Aromat gorącej kawy z cynamonem pobudzi i pozwoli ulecieć naszym myślom na odległe, afrykańskie sawanny. Również zestawienie kolorów „Pachnącego cynamonu” i „Brzoskwiniowego pastelowego” wniesie do pomieszczeń odrobinę egzotyki.

Pora jesieni przynosi zarówno przepiękne dni babiego lata jak i szarugę. Wnętrza utrzymane w ciepłych i przytulnych barwach pozwolą przeczekać chłodne, deszczowe dni. Warto zatem sięgnąć po proponowane przez markę Dekoral kolory i stworzyć przytulne domowe zacisze, do którego chętnie będziemy uciekać przed jesienną pluchą.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także