Kolory mebli – jak dobierać i zestawiać je z innymi elementami wnętrz?

0
Kolory mebli – jak dobierać i zestawiać je z innymi elementami wnętrz?
Świeże, ale także przytulne wnętrze uzyskasz mieszając biel z jasnym drewnem.

Kolory mebli, ścian czy podłogi mają wpływ na całą aranżację wnętrza. Czy, wiesz jak umiejętnie posługiwać się w mieszkaniu, aby wnętrze  było jeszcze efektowniejsze? Barwy nie tylko znacząco poprawiają ogólny wygląd miejsca, ale także wpływają na poprawę lub pogorszenie proporcji oraz wpływają na nasze samopoczucie. Nic dziwnego więc, że wiedza o nich jest bowiem tak istotna. Zobacz, jak ich używać.

 Aranżacja wnętrz powinna być odzwierciedleniem naszego stylu bycia i życia. Musi pasować do nas samych, ale nie powinna  być przesadzona i przerysowana, bo szybko zacznie męczyć i źle wpływać na nasz nastrój. Nie oznacza to, że warto poruszać się w bezpiecznych brązach i szarościach. Ich źle dobrane odcienie także mogą przygnębiać i optycznie przytłaczać.

Zobacz także: Kolor mebli kuchennych

Kolor mebli a reszta mieszkania

Dobierając kolor mebli zwróćmy uwagę na ich bezpośrednie sąsiedztwo. Jeśli jest ono dobrze doświetlone naturalnym światłem, wybierz kolory intensywne, czyste, których urok podkreśli słońce.

Stalowe meble w industrialnym stylu będą wyglądać nieco łagodniej, jeśli zestawisz je z kolorem miedzianym. Biel i szarości podkreślą z kolei surowość aranżacji. Mile widziane są wszelkie mozaiki i marokańskie motywy, które dodają miejscu ciepła. Metalizowane dekoracje lepiej stosować w umiarze i w towarzystwie lekkich, prostych kolorów, które nieco zneutralizują odważną stylizację.

Kolor mebli - jak je ze sobą łączyć

Jeśli pragniesz modnej aranżacji, ale twoja wydaje się zbyt zimna i biurowa, doceń ciepłe barwy brązu, żółci i zieleni, które pozytywnie wpływają na zmysły i sprawiają, że wnętrze wygląda jeszcze przytulniej.

Świeże, ale także przytulne wnętrze uzyskasz zestawiając kolor mebli - biel z jasnym drewnem, beżem i szarością. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, wpisujące się w założenia wielu stylów, jak skandynawski czy shabby chic.

Polecamy: Kolory ścian – zestawienia kolorów do salonu

Drewniane meble doskonale komponują się z naturalnymi odcieniami ścian i dodatków. Ich ciepłe odcienie optycznie lekko pomniejszą wnętrze, ale sprawia, że będzie ono bardzo miłe i ciepłe, a zimne tony dodadzą miejscu elegancji i modernistycznego charakteru.

Ciemnych mebli nie zestawiaj z ciemną ścianą, bo optycznie pozbawisz się metrażu i sprawisz, że twój dom będzie prezentował się ciężko i dość smutno. Wyjątkiem może być tylko bardzo duży dopływ naturalnego światła, które rozjaśni kolory.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Nina Romanek

Polecamy Ci również

Zobacz także