Kolory ścian – odcienie fioletu w różnych aranżacjach [ZDJĘCIA]

Fiolet we wnętrzu
Fiolet to kolor, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. A odpowiednie dodatki sprawią, że wnętrze nabierze odpowiedniego charakteru.

Wybór koloru ścian ma wielki wpływ na charakter wnętrza. Kolory wpływają na nastrój, dopełniają wystrój, mogą podkreślać nasz indywidualny styl.

Kolory ścian i odcienie farb

Mówiąc „kolor ścian” musimy sobie zdawać sprawę z bogactwa odcieni każdej barwy. Tym bardziej, że producenci farb oferują coraz bogatszą paletę kolorów, pełną niuansów i odcieni. Dlatego jeśli lubimy fiolet, ale ta barwa wydaje nam się zbyt intensywna na ściany, możemy się zastanowić na wyborem odpowiedniego odcienia. Ściany mogą mieć bowiem głęboką intensywność nasyconego fioletu, łagodny odcień lawendy czy wrzosu, aż po rozbielone odcienie bzu.

Dowiedz się: Jak poszczególne kolory wpływają na cechy wnętrza

Fioletowe ściany - przykłady aranżacji i odcieni

Zobaczmy na przykładach, jak poszczególne odcienie fioletu będą się prezentować na ścianach.

Fioletowe ściany w salonie przełamane różem będą pięknie wyglądać z białymi meblami. Aranżacja tego salonu na poddaszu jest niezwykle przytulna.

Głęboki odcień fioletu wygląda niezwykle luksusowo wśród biało-czarnej aranżacji tego wnętrza. Wystrój tego salonu oparty jest na kontrastach i wzbogacony srebrnymi dodatkami.

W tym pomieszczeniu jasny, ale dość intensywny fiolet połączony jest biało-czarnymi dodatkami.

Ściany w tym wnętrzu zostały polamowane w kolorze fioletu, który imituje przepiękne kwiaty jakimi są krokusy. Całość zaaranżowana jest niezwykle stylowo i elegancko. Tutaj postawiono na jasne meble i dodatki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolor fioletowy (w tym przypadku jagodowy) zaistniał w łazience. Będzie eksponował białą ceramikę. Nawet w niewielkiej łazience będziemy mogli poczuć się jak w ekskluzwynym salonie kąpielowym.

Przeczytaj też: Pomysł na wykończenie ścian w kuchni - zalety szklanych paneli ścienne

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także