Kolory w kuchni

Kolory w kuchni - zdjęcie 1Kolory w kuchni – to już nie tylko ściany i podłogi, meble i blaty, ale także zlewy i baterie. Firma Villeroy&Boch już od wielu lat współpracuje ze specjalistami w dziedzinie projektowania kolorów, czego efektem jest bogata oferta ceramicznych zlewozmywaków w wielu odcieniach, które idealnie pasują do różnorodnych aranżacji kuchennych.

Rodzina, pracujące małżeństwo czy nowocześni single – współczesne kuchnie mają być dla wszystkich funkcjonalne, a jednocześnie stanowić miejsce, gdzie wspólnie spędza się czas w przyjemnej atmosferze. Są przestronne, otwarte, łącząc w sobie cechy jadalni i salonu dzięki niepowtarzalnemu stylowi i kolorystyce.

Villeroy&Boch wprowadza trzy nowe, ceramiczne kolory dla zlewów kuchennych i wybranych baterii, które zostały stworzone we współpracy z ekspertem od kolorów, dr Hildegard Kalthegener, projektantką i wykładowcą w NCS (Natural Colour System). Wszystko po to, by pasowały do najnowszych trendów panujących w dziedzinie urządzania kuchni.

Espresso jest mocnym, ciepłym kolorem, który nadaje zlewowi niepowtarzalny wygląd. Nowy odcień stworzono, biorąc pod uwagę aktualne tendencje w projektowaniu wnętrz kuchennych, czyli rosnącą popularność i znaczenie ciemnej kolorystyki: ciemne podłogi i blaty z drewna orzechowego lub merbau łączy się z białymi, kremowymi czy waniliowymi frontami szafek, lub też na odwrót – ciemne meble z palisandru albo zebrano sąsiadują z jasnymi blatami i podłogami.

Jaki zlewozmywak do kuchni

1 komorowy
wynik głosowania
21,2%
1,5 komorowy
wynik głosowania
22,5%
2 komorowy
wynik głosowania
28,7%
z ociekaczem
wynik głosowania
18,6%
z rozdrabniaczem
wynik głosowania
9%

Ilość oddanych głosów: 4040

Zlew w kolorze Espresso doskonale wkomponowuje się niemal we wszystkie aranżacje wnętrz. To dlatego, że Espresso współgra nie tylko z średnimi i ciemnymi odcieniami brązu i drewnem o wyraźnym rysunku słojów – może stanowić także idealny kontrast dla jasnej lub kolorowej kuchni. Błyszczący zlew w kolorze Espresso pasuje zarówno do nowoczesnego, miejskiego apartamentu, jak i do tradycyjnej, swojskiej kuchni. W zależności od mebli i kolorystyki wnętrza, dzięki Espresso można osiągnąć efekt perfekcyjnej elegancji lub stworzyć przytulną, ciepłą atmosferę.

Nowy kolor Ocean dyskretnie podkreśla elegancję ceramicznego zlewu w kuchniach urządzonych w prostym stylu. Matowy zlewozmywak w odcieniu Ocean, który kojarzy się z niebieskoszarą stalą i kolorami morza, szczególnie dobrze komponuje się z materiałami takimi jak jasny granit, średnie i ciemne drewno lub matowe. Ocean jest elegancki i wyrazisty, ale bez przesadnego przepychu.

W kuchniach o jednolitej kolorystyce nowy, „chłodny” odcień Villeroy&Boch umiejętnie podkreśli wygląd szarego i niebieskoszarego naturalnego kamienia i wyeksponuje kamienne detale na blatach. Z drugiej strony – Ocean może także stanowić zdecydowany kontrast dla średnich i jasnych odcieni drewna, takich jak wiśnia, grusza, dąb i klon.

Kolory w kuchni - zdjęcie 3Kolory w kuchni - zdjęcie 4

Lemon sprawia, że zlew naprawdę przyciąga wzrok. Nowoczesny, zielonożółty odcień w kuchni może być łączony z elementami szarymi, drewnem lub szkłem, przez co stanie się jeszcze bardziej wyrazistym akcentem we wnętrzu. Cytrynowa barwa daje odświeżający, żywy kontrast w kombinacji ze stonowaną albo ciemną podłogą i meblami, na przykład z ciemnego orzecha lub z fornirem Macassar. Ceramiczny zlew w kolorze Lemon doskonale odnajdzie się również w jasnej, optymistycznej kuchni, zwłaszcza w aranżacji z meblami w odcieniach żółci i zieleni. – Polecam Lemon w zestawieniu z granitem, betonem i wszelkiego rodzaju blatami kamiennymi, a także do ciemnobrązowych gatunków drewna – zachęca dr Hildegard Kalthegener.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także