Kolory w kuchni - jak łączyć barwy

Kolory w kuchni - jak łączyć barwy

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń domu. Tu nie tylko przygotowujemy posiłki, ale też często je jemy i przebywamy z rodziną, czy przyjaciółmi.

Kolory w kuchni zależą oczywiście od naszych upodobań i wyobraźni. Jak dobrać kolory kuchni, tak żeby przebywanie w niej było przyjemnością? Przedstawiamy aranżacje kuchni w różnych kolorach.

Nowoczesny charakter kuchni możemy uzyskać łącząc ciepłą biel z żywą i energetyczną zielenią. Takie połączenie kolorów sprawia, że kuchnia będzie dynamiczna, a jednocześnie żywa zieleń nie będzie zbyt przytłaczająca.

kolory do nowoczesnej kuchnikolory białe żagle i ryżowe pola

Innym pomysłem na aranżację nowoczesnej kuchni są mocniejsze kolory. Nasycony brąz "laska wanilii" w połączeniu z gorącą czerwienią "ognistego flamenco" tworzy niebanalne wnętrze. Ciepłe kolory ścian przełamuje biel mebli.

kuchnia w ciemnych kolorachkolory ogniste flamenco i laska wanilii

Ciepłe i energetyczne kolory to inny pomysł na pomalowanie ścian w kuchni. Tak pomalowana kuchnia, z kącikiem jadalnym jest pełna radości życia, a śniadanie w niej zjedzone napełnia energią na cały dzień (inne posiłki smakują równie dobrze).

żółta kuchniakolory tropikalne słońce i złoto Cejlonu

Pastelowe, pogodne kolory w kuchni wyglądają równie dobrze. Delikatny, ale rozgrzewający kolor herbaty imbirowej można połączyć z żywszym odcieniem arbuza. Kuchnia w takich kolorach będzie jasna i wyrazista.

pastelowa kuchniakolory imbirowa herbata i arbuzowa fiesta

Bardziej kontrastowe, ale niezwykle harmonijne połączenie kolorów to zestawienie chłodnego błękitu z ciepłym, głębokim brązem gorzkiej czekolady. Sprawdza się zarówno w modzie, jak i aranżacji wnętrz, a tak pomalowana kuchnia wygląda świeżo i ciepło.

kolory do kuchnikolory gorzka czekolada i morska fala

Oceń artykuł
4,41 / 22 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także