Kolory wnętrz – jesień 2014

Jeśli właśnie zastanawiacie się na jakie kolory pomalować pokoje, proponujemy najmodniejsze barwy tej jesieni.

Listę najbardziej „gorących” kolorów danego sezonu opracowuje m.in. amerykańska firma Pantone – światowy znawca i kreator trendów kolorystycznych. Nie inaczej jest w przypadku kolorów modnych jesienią tego roku. Oczywiście opracowanej listy kolorów nie trzeba się niewolniczo trzymać, ani przemalowywać ścian co sezon. Można postawić na dekoracyjne dodatki, tkaniny, akcesoria. Poza tym mamy 10 kolorów do wyboru – jako, że to kolory na jesień, niektóre barwy są nieco przygaszone, a pora roku znalazła odzwierciedlenie nawet w ich nazwach, takich jak „zamglony żółty”, czy „fiołkowa mgła”. Nie brakuje jednak i bardziej intensywnych, "rozgrzewających" kolorów. W jaki sposób modne kolory można wprowadzić do wnętrz Waszych domów? Poniżej kilka inspiracji. Uwaga – te same kolory obowiązują również w modzie. I jeszcze uwaga techniczna – ponieważ to właśnie Pantone stworzył powszechnie stosowany wzornik kolorów, w którym każdy odcień ma przypisany numer, to łatwo jest zidentyfikować konkretny kolor.
Jeśli chcecie być tej jesieni na czasie z kolorami, to w Waszych szafach i domach powinny się znaleźć następujące barwy:

Bright Cobalt

Sangria

Aluminium

Radiant Orchid (kolor roku 2014)

Royal Blue

Cypress

Aurora Red

Misted Yellow

Mauve Mist

Cognac

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: sixdifferentways.com, thisoldhouse.com, catoss.com, ciaointeriors.com, conceptsandcolorways.com, hgtvmodels.com, designtimes.com, donnavining.com, homeporfolio.com, pinterest.com, shusterdesign.com

Polecamy Ci również

Zobacz także