Kolory wnętrz – kolor roku 2015

Jesteście ciekawi jaki kolor będzie rządził w 2015 roku? Będzie to Marsala – przynajmniej według amerykańskiej firmy Pantone.

Kolor roku 2015 o nazwie Marsala wybrał Instytut Kolorów Pantone, czyli światowy kreator trendów kolorystycznych i jeden z największych znawców barw. To właśnie Pantone opracował powszechnie stosowany wzornik barw - Marsala jest w nim oznaczona numerem 18-1438.
Co roku Pantone wybiera kolor, który ma być na absolutnym topie. Oprócz tego ogłaszane są także barwy sezonowe, polecane na poszczególne pory roku.

Rok 2015 ma należeć do Marsali. To intensywny, nasycony i ciepły kolor – połączenie bordo i brązu. Ma kojarzyć się z elegancją, poczuciem dostatku, ale i naturą. Jego nazwa pochodzi od włoskiego wina – i to tworzy całkiem przyjemne powiązanie. Ten kolor będzie obowiązywał nie tylko w modzie (pojawił się już w kolekcjach największych projektantów), ale także w wystroju wnętrz.

Ponieważ Marsala to kolor intensywny, zastosowanie go na dużych powierzchniach jest ryzykowne, bo efekt może być dość przytłaczający. Ale jedna ściana w tym kolorze, albo dodatki – takie jak dywan, poduszki, zasłony, narzuty itp. będą wyglądać bardzo efektownie, no i modnie. Poza tym zmieniając dodatki, łatwiej podążać za modą i wybierać te elementy, które nam się podobają. Zobaczcie jak kolor roku 2015 można zastosować we wnętrzach. Ale przygotujcie się też na to, że swoje „kolory roku” ogłoszą również inne firmy, przede wszystkim – producenci farb.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: a-interiordesigns.com, blog.mirafloors.com, decoration.putads.net, decorfox.com, meccinteriors.wordpress.com, sondraabbott.wordpress.com, sourceable.net

Polecamy Ci również

Zobacz także