Kolory wnętrz – trendy 2014

Kolory wnętrz – trendy 2014

Kolory wnętrz, tak jak i ubrań, podlegają modom. Zobaczcie, jakie trendy kolorystyczne będą obowiązywać w 2014 roku.

Pięć trendów kolorystycznych, modnych w 2014 r., opracował zespół Colour Futures™ firmy Dulux. Są one nie tylko odzwierciedleniem różnych tendencji w stylach architektonicznych i wykończenia wnętrz, ale także – megatrendów społecznych i wpisują się w mapę wydarzeń i nastrojów otaczającej nas rzeczywistości. Dulux już od 10 lat bada i określa trendy kolorystyczne. W jubileuszowej edycji znalazło się pięć tendencji.

kolory wnętrz - Cicha rewolucjaCicha rewolucja – to trend pełen subtelności i wyrafinowania, odpowiadający potrzebie stworzenia wyciszonej przestrzeni, która inspiruje do wypoczynku i pracy twórczej. Ten trend gustownie łączy minimalizm z klasyczną elegancją. Kolory i ich połączenia są wyjątkowo delikatne, a paleta barw opiera się na bieli i neutralnych kolorach pośrednich. Dużą rolę odgrywa gra cieni i tekstur.

 

naturalne wnętrze
kolory w sypialni
kolory ścian - Cicha rewolucja
aranżacja wnętrza
ściany - odcienie bieli i szarości
kolory ścian - stonowana paleta
ściany w jadalni
ściany w salonie
kolorystyka wnętrza
kolory w łazience
naturalne kolory we wnętrzu
kolor i faktura ścian

kolory wnętrz - Margines dowoduMargines dowodu – trend odzwierciedlający ducha naszych czasów, z jego zamiłowaniem do infografiki, znaków i cyfr, porządkujących i organizujących życie. W tym trendzie są widoczne nawiązania do stylistyki biura, czy loftu, a surowość materiałów łagodzą dekoracje ścienne i dodatki. W palecie kolorów dominują barwy nawiązujące do kolorystyki materiałów architektonicznych. Są to naturalne barwy oraz błękity i granaty o intensywnym, męskim charakterze, złagodzone dodatkiem ciemnej ochry i intensywnej czerwieni.

morska zieleń na ścianie
dekoracja ściany
aranżacja wnętrza - Margines dowodu
elementy dekoracyjne we wnętrzu
kolor ścian w salonie
paleta kolorystyczna - Margines dowodu
pomysł na ściany
kolorowe ściany
infografika
kolory ścian - aranżacja
ściany - dobór kolorów
jasne ściany
dekoracja na ścianach

kolory wnętrz - Miejski folkMiejski folk – trend nawiązujący do potrzeby sięgnięcia po to, co znane i „swojskie”, dominującej w niepewnych czasach. Trend odwołuje się do wspólnego mianownika sztuki ludowej różnych kultur, czyli poczucia ciepła i wspólnoty. Ten aspekt odzwierciedla proste wzornictwo i nasycone kolory. Jednocześnie elementy folkowe są przetworzone we współczesną formę. Kolorystyka tego trendu wibruje przyjaznymi barwami, niby znanymi, ale wciąż odkrywanymi na nowo. Wśród nich jest kolor roku 2014, oznaczony numerem P0.20.40 w mieszalniku Dulux.

wzór na ścianie
dekoracje w stylu folk
kolorystyka ścian
kolory ścian - sypialnia
wzory i kolory ścian
ciemne ściany w pokoju
dekoracja ścienna
kolorystyka w stylu Miejski folk
pokój w stylu vintage
ściana w kratkę
aranżacja wnętrza w stylu folk
motyw dekoracyjny
żółta ściana
kolory w kuchni

kolory wnętrz - Tajemniczy ogródTajemniczy ogród – to trend odwołujący się do piękna i magii natury. Dominują w nim delikatne kolory oraz subtelne i intrygujące wzory – inspirowane motywami roślinnymi, ale wciąż czekającymi na interpretację widza. W tym trendzie widoczne są nawiązania do stylu skandynawskiego i prowansalskiego, z ich rustykalnymi konotacjami. Wygaszone kolory i roślinne wzory tworzą subtelną przestrzeń o kobiecym charakterze.

skandynawskie wnętrze
dekoracja ścian - roślinny ornament
kobiece wnętrze
dekoracyjne malowanie ścian
dekoracyjne dodatki
kolor we wnętrzu
kolory w przedpokoju
aranżacja sypialni - kolory ścian
kolor ściany
dekoracja w stylu eko
pomysł na sypialnię - kolor ścian
paleta kolorów w kuchni
kobieca sypialnia
kolory do kuchni

kolory wnętrz - Zrób to terazZrób to teraz! – w tym trendzie widać prawdziwą eksplozję kolorów i stylów. Zachęca on do żywiołowej aktywności i odważnego działania –
tu i teraz! Przestrzenie w tym trendzie to energetyczna mieszanka kolorów i wzorów. To wnętrza, w których wszystko może się zdarzyć, a wnętrza to okazja do zabawy kolorem, materiałami, formą i przestrzenią.
Takie wnętrza dopingują do uwolnienia energii.

 

kolorowe ściany
kolorowe schody
kolor ścian - dekoracja
żywe kolory we wnętrzu
kolory ścian - aranżacja
dekoracje w stylu miejskim
energetyczne kolory we wnętrzu
wnętrze w gorących kolorach
stół z palety
ściany pełne kolorów
trend Zrób to teraz
malowanie ścian - kolory
kolorowe wnętrze
kolorowe mieszkanie
kolory dodające energii

Kolory z palety najmodniejszych trendów kolorystycznych można uzyskać wyłącznie w systemie mieszlanikowym Dulux Colour Mixing System. Pozwala on uzyskać ponad 10 tysięcy wyjątkowych kolorów farb, do zastosowania nie tylko na ścianach, ale też na pozostałych elementach dekoracyjnych, wykonanych ze stali lub drewna.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także