Kompozycje kwiatowe w mieszkaniu

Liczne badania prowadzone wśród różnych grup społecznych potwierdzają,
że w ostatnich czasach w znacznym stopniu zmienił się sposób postrzegania świata. Ludzie mają bardziej optymistyczne nastawienie i starają się dostrzegać w wielu rzeczach ich pozytywne strony. Częściej puszczają wodze fantazji i otaczają się w znacznie większym stopniu niż przed laty zabawnymi, przyciągającymi wzrok przedmiotami, częstokroć wywołującymi zachwyt, zaskoczenie i miłe refleksje.

bukiet kwiatówTendencja określona mianem Look & Wonder (Bajkowa kraina) jest przepełniona przedmiotami nawiązującymi do świata fantazji i czarodziejskiej krainy, niekiedy przypominającymi stare bibeloty.

Wśród dodatków występują dekoracyjne i delikatne materiały jak kryształ, porcelana, koronka i tiul. Romantyczne wzory oraz nietypowe w formie naczynia sprawiają, że można się poczuć przyjemnie oderwanym od szarej rzeczywistości. Zarówno we wnętrzach jak i kwiatowych kompozycjach dominują jasne i delikatne kolory z dominacją różu, fioletu i pistacji. Modnym kwiatem jest storczyk Cymbidium, którego wyjątkowy kształt i kolorystyka sprawia, że wygląda jak z bajki.

Jak w każdym sezonie obowiązują trzy style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny.
dekoracje kwiatowe kwiaty w wazonie dekoracje w mieszkaniu
Kompozycje utrzymane w stylu nowoczesnym mają na celu pobudzenie wyobraźni. Są to przestrzenne formy, w których dominuje biel z delikatnym akcentem różu i pistacji. Naczynia,
w których są zaaranżowane, mają oryginalne kształty.
kwiaty w wazonie romantyczne dekoracje z kwiatów kwiaty w domu
Dla miłośników stylu nastrojowego floryści proponują bardzo dekoracyjne, bajeczne, pełne uroku, wręcz zaskakujące aranżacje.
kwiaty w wazonie kompozycje kwiatowe na stół kwiaty w miseczce
Kompozycje utrzymane w stylu klasycznym najlepiej oddają słowa: niespodzianka, niezwykłość, elegancja. Te kompozycje wydają się same tworzyć baśń.

Obok storczyka królują goździk, anturium, gipsówka, zatrwian oraz eustoma.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Biuro Kwiatowe Holandia

Polecamy Ci również

Zobacz także