Konferencja - skutki uboczne zanieczyszczonego powietrza

Konferencja - skutki uboczne zanieczyszczonego powietrza

W dniu 10 listopada 2006 w Warszawie, firmy Emka i Stowarzyszenie Polska Wentylacja zorganizowały konferencję prasową poświęconą niezwykle ważnym zagadnieniom. Dotyczyły one skutków ubocznych zanieczyszczonego powietrza, panującego w naszych mieszkaniach i domach, w których wydawałoby się możemy bezpiecznie mieszkać. Niestety, powietrze zamkniętych pomieszczeń okazuje się mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

wyprzedzić alergięPrelegenci biorący udział w konferencji, Tomasz Trusewicz - dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Gerriet de Vries-dyrektor ds.szkoleń holenderskiej firmy J.E. Storkair, Maciej Kosowski -polski przedstawiciel J.E.Storkair przybliżyli problem zanieczyszczenia i konieczności ochrony powietrza. Zgodnie podkreślili, że myślimy o tym problemie przede wszystkim w dużej skali. Nie zastanawiamy się nad tym, że mamy z nim do czynienia codziennie w skali mniejszej, ale nie mniej ważnej – wewnątrz naszych domów i mieszkań, biur, szkół.
Tymczasem - według danych pochodzących z różnych źródeł - w czterech ścianach spędzamy od 70 do 90% naszego życia. Jaka jest jakość naszego środowiska wewnętrznego? Czy żyjemy w dobrym klimacie? Czy w naszych domach, w których chcemy się czuć bezpiecznie - coś nam zagraża?

Okazuje się, że w pomieszczeniach stężenie zanieczyszczeń jest 2-5 razy większe niż na zewnątrz.

Co więcej, najbardziej podatne na ich oddziaływanie są osoby najsłabsze – dzieci, osoby starsze, kobiety ciężarne – które we wnętrzach spędzają najwięcej czasu. Skąd jednak biorą się zanieczyszczenia w zamkniętym pomieszczeniu? Odpowiedź jest bardzo prosta – z codziennego życia. Konferencja dostarczyła kompleksowej informacji na temat  źródeł zanieczyszczeń we wnętrzu, co nam grozi i jak należy się chronić, wreszcie jak ważną rolę odgrywa sprawna i dobrze działająca wentylacja, w której tkwi ratunek naszego zagrożonego zdrowia.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Emka,Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Polecamy Ci również

Zobacz także