Konfigurator Hager – proste projektowanie krok po kroku

Konfigurator Hager – proste projektowanie krok po kroku

Firma Hager wprowadziła na rynek rewolucyjne narzędzie do projektowania osprzętu elektroinstalacyjnego. Konfigurator, bo o nim mowa, pozwala na profesjonalne zestawienie osprzętu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mieszkań, domów czy biur.

Program konfiguratora jest podzielony na dwa moduły. Pierwszy pozwala każdemu użytkownikowi skonfigurować odpowiedni zestaw łączników i gniazd, drugi to narzędzie do tworzenia zamówień dla doświadczonych instalatorów i sprzedawców.

Konfigurator oświetlenia - design i funkcjonalność

Łączniki i gniazda elektryczne to już nie elementy wyposażenia, które najchętniej zasłaniamy sofą czy fotelem. Coraz częściej to piękne detale, które doskonale uzupełniają domowe aranżacje. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych kształtów czy zastosowaniu wyszukanych materiałów o niepowtarzalnych fakturach. Dążą do tego, aby te nieodzowne elementy wnętrz przyciągały uwagę i podkreślały wyjątkowość naszych domów. Jednak odpowiednio dobrane ramki to nie koniec dylematów podczas wyposażania wnętrz w osprzęt elektroinstalacyjny. Często wyzwaniem jest zapanowanie nad funkcjonalnością dostosowaną do potrzeb użytkownika. Ogromny wybór gniazd i łączników funkcyjnych daje wiele możliwości. W wielokrotnych poziomych czy pionowych ramkach można umieścić łączniki lub gniazda dostosowane do wymagań domowników. Romantyczny nastrój w salonie? Wystarczy tylko odpowiedni ściemniacz. Funkcjonalne biuro? Wystarczą gniazda USB i HDMI w jednej ramce przy biurku.

łączniki i gniazda elektryczne uzupełniają aranżację wnętrza

 Konfiguracja oświetlenia krok po kroku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, firma Hager stworzyła bezkonkurencyjny konfigurator osprzętu. Za pomocą tego intuicyjnego narzędzia, wybór designu i funkcjonalności osprzętu elektroinstalacyjnego, jest łatwy i przyjemny. Siedząc wygodnie w fotelu klikamy na interesujące nas elementy, a po zapisaniu wybranych produktów program podsumuje ich ilość oraz cenę i wygeneruje całe zestawienie w pliku pdf lub arkuszu kalkulacyjnym exel.

łatwa konfiguracja oświetlenia Intuicyjne menu pozwala w łatwy sposób skonfigurować wymagane zestawienie osprzętu elektrycznego za pomocą funkcji „złap i przenieś”. Opcja filtrowania ułatwia szybki wybór odpowiednich elementów.

Konfigurator daje możliwość tworzenia zestawów gniazd i łączników w różnych, stworzonych przez nas, pomieszczeniach. Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretną serię producenta, klikamy na nią. Jeśli dopiero zapoznajemy się z ofertą, możemy na przykład, wybrać interesujący nas kolor, a na stronie wyświetlą się wszystkie serie, w których jest on dostępny. Filtrować produkty można także pod względem materiałów użytych do produkcji ramek. Kiedy użytkownik zdecyduje się już na odpowiednią serię, wystarczy, że do wybranej ramki przeciągnie interesujący go element centralny łącznika, gniazda, ściemniacza czy np. czujnika.

konfigurator oświetlenia wyróżnia się prostą nawigacjąProsta nawigacja pozwala na szybki dostęp do najważniejszych funkcji takich jak: tworzenie pomieszczeń, dodawanie zestawów1) oraz przygotowanie podsumowania.

Konfigurator oświetlenia z dbałością o szczegóły

Konfigurator posiada klika funkcji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Jeśli zdecydujemy się na konkretną ramkę i przeciągniemy do niej element centralny np. łącznik czy ściemniacz, program automatycznie dobierze odpowiedni do tego mechanizm, abyśmy otrzymali gotowy i kompletny produkt. Przy wyborze np. gniazda z pokrywą, pojawia się informacja, jakie akcesoria możemy do niego dobrać. Program sugeruje, że jeśli chcemy zapewnić pełną ochronę, by gniazdo było bryzgoszczelne, powinniśmy dobrać do niego kołnierz uszczelniający. Są to bardzo ważne akcesoria, o których często zapominamy lub po prostu nie wiemy, że powinny znaleźć się w naszym zestawieniu. Cały projekt, w dowolnym momencie, możemy modyfikować zmieniając elementy w poszczególnych pomieszczeniach.

podsumowanie projektu oświetleniaPodsumowanie projektu  to automatycznie wygenerowana lista wszystkich zastosowanych elementów wraz z cenami katalogowymi. Podsumowanie można zapisać lub wysłać e-mailem na podany adres.

Kącik profesjonalisty

Z myślą o partnerach handlowych i profesjonalnych instalatorach, Hager rozszerzył funkcjonalność konfiguratora. Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Po zalogowaniu się w systemie, w łatwy i przystępny sposób można stworzyć pełne zamówienie. Można także zapisywać i zarządzać zestawieniami przygotowanymi dla siebie, bądź klientów. Użytkownik ma możliwość stworzenia tzw „szybkiego zamówienia”, gdzie nie musi przeciągać elementów funkcyjnych do ramek, a jedynie wybrać z listy interesujący go produkt podając jedynie ilość potrzebną do zamówienia. Nie musi już kartkować katalogu w poszukiwaniu odpowiedniego numeru referencyjnego potrzebnego mechanizmu, ponieważ program sam uzupełni jego zamówienie. Gotowe zestawienie można oczywiście wydrukować lub wysłać e-mailem bezpośrednio do wybranej hurtowni.

konfigurator oświetlenia z funkcjami dla profesjonalistówDzięki funkcji „szybka wycena” przygotowanie oferty produktowej sprowadza się do 3 kroków:
1. Określenie serii wzorniczej, 2. Wyboru funkcji elementu oraz 3. Podania ilości. Wszystko maksymalnie uproszczone dzięki opcjom filtrowania oraz wbudowanemu mechanizmowi  uzupełniania elementów w komplety.

Pojawienie się na rynku konfiguratora firmy Hager to olbrzymi krok naprzód w branży elektroinstalacyjnej. Z pewnością jest to niezawodne narzędzie dla instalatorów, ponieważ znacznie ułatwi i skróci ich czas pracy. Sprzedawca czy architekt w jasny i klarowny sposób może zobrazować projekt swoim klientom, a każdy laik zaangażowany w wymianę osprzętu w swoim domu, będzie miał szansę na stworzenie swojego autorskiego zestawienia łączników i gniazd.

Konfigurator Hager dostępny jest na stronie www.hagerhome.pl/konfigutaror

Więcej na hager.pl

Konfigurator Hager – proste projektowanie krok po kroku - zdjęcie 6
Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Hager

Polecamy Ci również

Zobacz także