Konkurs VASCO Integracja 9 edycja - podsumowanie

Konkurs VASCO Integracja 9 edycja - podsumowanie

9 edycja konkursu VASCO Integracja została zakończona. W dniu 16 maja 2015 roku w Warszawie podczas uroczystej Gali Callo Ryffera, wręczono nagrody w kategoriach Realizacja, Koncepcja, a także po raz pierwszy w kategorii Studenckiej.

konkurs VASCO Integracja - Gala Finałowa 9 edycji

9 edycja była rekordowa jeśli chodzi o ilość rejestracji w konkursie. Z wielkiego zainteresowania konkursem wynika coraz wyższy poziom zgłaszanych projektów. W 9 edycji komisja wykonała naprawdę wielką pracę, aby wybrać najlepsze spośród wielu bardzo dobrych projektów.

Lista nagrodzonych i galerie projektów dostępne są tutaj.

Szczególnie cieszy duża ilość fantastycznych projektów w kategorii realizacja, w której prezentowane są zrealizowane wnętrza. W 9 edycji komisja konkursu VASCO Integracja przyznała pierwszą nagrodę projektowi młodych architektów z Piekar Śląskich, pracowni: hornik chmura architektura, w skład której wchodzą: Bartłomiej Hornik, Marek Chmura i Maria Leszkowicz. 

wręczenie I nagrody w kategorii Realizacja

Zrealizowany przez nich projekt mieszkania w budynku wielorodzinnym w centrum miasta przeznaczonego dla mężczyzny, zachwycił komisję odwagą w mieszaniu stylów, kontrastach barw i form, które jednak w rezultacie wracają jako niezwykle spójna, zintegrowana i stonowana całość.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymali statuetkę CALLO, licencje programów ARCHICAD i InteriCAD, 10.000 PLN, oraz nagrody od partnerów konkursu VASCO Integracja.

Statuetki CALLO i nagrody finansowe otrzymują w konkursie VASCO Integracja laureaci wszystkich nagród (3 w kategorii realizacja i 3 w kategorii koncepcja), organizator konkursu – firma VASCO organizuje również sesje zdjęciowe we wnętrzach nagrodzonych w kategorii realizacja. Liczne nagrody od partnerów sprawiają że łączna wartość nagród w konkursie sięga 100.000PLN.

wręczenie nagrody specjalnej w kategorii Koncepcja

A do tego jeszcze należy doliczyć niewymierne finansowo, ale szczególnie cenione przez autorów zwycięskich projektów obszerne prezentacje nagrodzonych wnętrz w miesięczniku „Czas na Wnętrze”, relacje i wywiady w telewizji DOMO+  i prezentacje na portalach internetowych.
Gala Callo Ryffera odbywała się po raz kolejny w Patio Domu Dochodowego przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Przybyło ponad 200 gości: architektów – uczestników konkursu, przedstawiciele Partnerów konkursu i komisji. 

Po części oficjalnej – ogłoszenia wyników i rozdania nagród goście zostali zaproszeni na kolację w restauracji AleGloria Magdy Gessler. W drugiej części wieczoru odbył się quiz architektoniczno-grzejnikowy i występy muzyczne – dla gości Gali wystąpił zespół SICK LIVE - dawka soulu, funku, jazzu, house'u w jednym muzycznym przedsięwzięciu. Reszta wieczór i znacznej części nocy upłynęła na zabawie, tańcach, ale też poważnych dyskusjach o designie i architekturze w zakamarkach wszystkich części Domu Dochodowego.

 Gala 9 edycji konkursu Vasco Integracja

FOTOGRAFIE z całego wieczoru Gali Callo Ryffera w Warszawie do zobaczenia tutaj.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: VASCO

Polecamy Ci również

Zobacz także