Konkurs VASCO Integracja – wyniki 8. edycji

0
Konkurs VASCO Integracja – wyniki 8. edycji

W dniu 24 maja 2014 roku w Warszawie w patio Domu Dochodowego przy placu Trzech Krzyży podczas Gali C. Ryffera zostały wręczone nagrody laureatom 8 edycji konkursu VASCO Integracja.

konkurs Vasco Integracja - 8. edycja

Organizatorem konkursu jest firma VASCO przy wsparciu partnerów: ARCHICAD i mediów, Miesięcznika „Czas na Wnętrze”, telewizji DOMO+, portalu ARCHIMANIA.pl, dwumiesięcznika Wnętrza Daniela, serwisów: DobrzeMieszkaj.pl oraz E-ARANŻACJE.pl i e-mieszkanie.pl oraz firmy KREON.

laureaci konkursu

statuetka CALLOArchitekci wnętrz z całej Polski zgłosili w 8 edycji łącznie 249 projektów, w których przygotowanie zaangażowanych było 262 autorów. Konkurs VASCO ma szeroko otwartą formułę. Świadomie nie ma w nim ograniczenia tematyki, każdy rodzaj wnętrza zrealizowanego, w pełni wykończonego i wyposażonego może być zgłoszony do kategorii REALIZACJA, podobnie nie ma żadnych ograniczeń tematycznych w kategorii KONCEPCJA. Przedstawione wnętrza mogły mieć dowolne przeznaczenie, jednak wymaganiem konkursowym było zastosowanie w nich grzejników dekoracyjnych VASCO.

VASCO – belgijski wiodący w Europie producent grzejników dekoracyjnych projektuje swoje grzejniki z myślą o architekturze. VASCO zakłada, że grzejnik powinien być elementem całości projektu wnętrza, a konkurs ma za zadanie promować ideę powiązania grzejnika dekoracyjnego z projektowaną przestrzenią.

Prace w konkursie VASCO Integracja są oceniane przez komisję składająca się z ekspertów w dziedzinie projektowania: wykładowców Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, przedstawicieli mediów wnętrzarskich, architektów – laureatów nagród w poprzednich edycjach konkursu VASCO.

gala finałowa konkursu

W 8 edycji odbyła się również po raz pierwszy dodatkowa konkurencja na stronie VASCOart na FACEBOOKU, gdzie wszyscy internauci mogli obejrzeć i „polubić” projekty koncepcyjne.
Na Galę rozdania nagród przybyło około 150 osób.

wręczenie nagród

Po części oficjalnej kolację serwowała restauracja AleGloria, a wieczorną rozrywkę zapewnił zespół kanadyjski zespół MERQURY wykonujący piosenki legendarnej grupy rockowej QUEEN, uznawany za najlepszy tribute band grupy Queen na świecie.

koncertgala finałowa

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione w konkursie projekty można już obejrzeć na stronie www.VASCOart.pl

Laureaci kategorii projektów ZREALIZOWANYCH 8 edycji VASCO Integracja

1 nagroda

Natalia Teixeira, Katarzyna Kowalewska, Jose Teixeira
Pracownia TK Architekci Warszawa
www.tkarchitekci.pl

aranżacja mieszkania
jadalnia
kuchnia z wyspą
przeszklone wnętrze
kuchnia z jadalnią


Godło „Dwoje i Pies” - opis
Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu zaprojektowane dla młodego małżeństwa i ich małego pieska.
Białe matowe meble, białe ściany oraz betonowe posadzki tworzą duże, klarowne kompozycyjnie płaszczyzny. Akcentami ocieplającymi są elementy wykonane z litego drewna i sklejki drewnianej nawiązujące do skandynawskich trendów wnętrzarskich.
Niepowtarzalny charakter wnętrza został uzyskany dzięki zastosowaniu przedmiotów i mebli w duchu nurtu „do it yourself”. Wyszlifowane pieńki jako stoliczki, drewniany domek dla pupila oraz drobne elementy dekoracyjne na półkach to unikatowe przedmioty autorstwa samych właścicieli.
W strefie dziennej mieszkania zastosowano dwa grzejniki Vasco Niva pionowa w kolorze białym. Ze względu na minimalistyczny charakter wnętrza dobrano grzejniki wtapiające się w projektowaną przestrzeń.

2 nagroda

Joanna Orłowska, Sławomir Plewko
KONTRASTUDIO, Lublin
www.kontrastudio.pl

aranżacja biura
sala konferencyjna
przestrzeń biurowa
miejsce pracy
aranżacja przestrzeni biurowej

Godło: DPM56, Projekt biura - opis
Miejsce pracy jest niezwykle ważne. To tu spędzamy wiele godzin każdego dnia. Głównym założeniem projektu było więc stworzenie otwartej przestrzeni sprzyjającej swobodnej wymianie pomysłów, twórczej pracy zespołowej.
Aranżacja wnętrza zbudowana została na zasadzie kontrastu. Biała oś to strefa pracy, strefa socjalna to oś czarna.
"Pazura" dodaje surowy, betonowy sufit z graficznym układem instalacji elektrycznej. Jego szorstka faktura idealnie kontrastuje z gładkimi frontami mebli, a kolorowe dodatki z wszechobecną bielą.
Grzejniki Vasco dobrane zostały na tej samej zasadzie. Idealnie swoje zadanie spełnia w ten sposób biała Niva budująca pionowe architektoniczne rytmy za stołem konferencyjnym lub czarne CARRE przez formę współgrające - z baterią umywalkową oraz kolorystycznie - ze ścianą.

Wyróżnienie

Agnieszka Komorowska-Różycka, Katarzyna Kiełek, Edyta Konsek
NASCITURUS DESIGN, Warszawa
www.projektowaniewnetrz-ndesign.eu

aranżacja jadalni

Wyróżnienie
Maciej Janeczek, Klaudia Szklarczyk
Częstochowa
www.mjarchitekt.pl

przestrzeń dzienna

Laureaci kategorii projektów KONCEPCYJNYCH 8 edycji VASCO Integracja

1 nagroda

Mateusz Kuo Stolarski
TAMIZO ARCHITECTS
Łódź 
www.tamizo.pl

aranżacja mieszkania
aranzacja sypialni
salon
wnętrze z kominkiem
ogrzewanie kanałowe


Godło: 900090, dom jednorodzinny q-house – opis
Grudziądz, działka z widokiem na Wisłę, położona na wzgórzu, na którym do niedawna stacjonowały wojskowe radary, to obecnie miejsce, w którym powstaje 400 metrowy dom jednorodzinny q-house. Zaprojektowany dla lekarza z żoną i nastoletnim synem.
Budynek otwiera się w wielu kierunkach na otaczającą przyrodę i słońce poprzez wielkopowierzchniowe okna oraz wewnętrzne atria. Przy tak dużej liczbie przeszkleń niezbędne okazało się wprowadzenie elementów chroniących mieszkańców przed nadmiarem słońca. Nierównomiernie rozstawione brise soleil oraz ciemno-grafitowy kolor wszystkich elementów elewacji zadecydowały o ostatecznym charakterze budynku.
Kwestia ogrzewania domu również została zdeterminowana przez architekturę. Duża ilość okien, zdecydowała o wyborze kanałowych grzejników konwektorowych VASCO idealnie wpisało się w minimalistyczny charakter wnętrz domu.

2 nagroda

Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, Agata Pietrzak
Pracownia Architektoniczna
Tychy
www.mmoa.pl

aranżacja salonu
pomysł na salon
grzejnik na ścianie
urządzenie mieszkania
aranżacja wnętrza


Godło: POLA, projekt domu jednorodzinnego – opis:
W dalekiej Skandynawii, gdzie panuje zamiłowanie do prostoty, powściągliwych form
i stonowanych kolorów, a temperatura za oknem sprzyja wylegiwaniu się przed kominkiem swe miejsce u boku ukochanego znalazła kobieta, która wprawną, kobiecą ręką urządziła męską, szarą przestrzeń domu. W chłodnym wnętrzu delikatnymi, cienkimi ale zdecydowanymi liniami odzwierciedlone zostało zamiłowanie do dzikiej przyrody i beztroskiego życia na wsi. Dusza kobiety bywa czasem zadziornie i przewrotnie różowa dlatego kolor ten konsekwentnie pojawia się w detalach: puszystych dywanach, miękkich poduszkach oraz... różowym grzejniku, który wraz z czarnym kolegą stanowi element dekoracyjny pośród grafik. Grzejniki te, emanując ciepłem, mają pokazywać, że sztuka ma wiele zadań, nie tylko tych oczywistych. Zastosowane grzejniki to Vasco Tulipa.

Wyróżnienie
Karolina Zakrzewska, Magdalena Śliwka
BLACK DEER WORKSHOP
Warszawa

aranżacja łazienki

Wyróżnienie
Piotr Asfeld

Wrocław 
www.asfeldstudio.com

gabinet stomatologiczny - aranżacja

Wyróżnienie
Marcin Lenczowski

Kraków
www.architekciplus.pl

aranżacja kuchni

Wyróżnienie partnera ARCHICAD – ROWER STRIDA
Karolina Krac

Sopot
karolinakrac.wix.com/architektura-wnetrz

wystrój mieszkania

Wyróżnienie użytkowników FACEBOOK
W 8 edycji po raz pierwszy pojawiała się możliwość poddania projektu ocenie nie tylko eksperckiej komisji konkursowej, ale również społeczności internautów w ramach FACEBOOKA.
Ta konkurencja, dotyczyła projektów KONCEPCYJNYCH. Na FANPAGE VASCOart projekty koncepcyjne były prezentowane pod godłem wybranym przez autora projektu dla zgłoszenia konkursowego.
Głosowanie na FACEBOOK trwało od 20 marca do 23 maja 2014 roku! Zaprezentowano łącznie 184 projekty, a zwycięski projekt zgromadził na dzień ogłoszenia wyników 676 indywidualnych polubień!
Katarzyna Kuo Stolarska
KUOO ARCHITECTS
Łódź
www.kuoo.pl

aranżacja wnętrza

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Vasco

Polecamy Ci również

Zobacz także