Korkowa podłoga imitująca drewno

0
Korkowa podłoga imitująca drewno

Podłogi wykonane z korka cechują się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo ocieplają wnętrze i dodają mu przytulności - zwłaszcza te, które imitują podłogę drewnianą.

podłoga korkowaDo bogatej kolekcji podłóg winylowych marki Wicanders dołączył piękny i nietuzinkowy wzór Frozen Oak. Subtelny odcień szarości w połączeniu z rustykalnym rysunkiem dębowego drewna pomaga stworzyć eleganckie i modne wnętrze. Jasne, surowe pomieszczenie urządzone w nowoczesnym industrialnym stylu, w którym ułożymy tę okładzinę podłogową, zyska nowy, przyjazny wymiar.

Podłogi Vinylcomfort to trwałe i wytrzymałe połączenie winylu i korka. Wysokiej jakości okładzina z winylu sprawia, że podłoga jest odporna na ścieranie i zarysowania, a tym samym prezentuje się doskonale przez wiele lat. Korek, nadając jej elastyczność, zmniejsza podatność na uszkodzenia powierzchni spowodowane upadkiem przedmiotów.

Dzięki podwójnej warstwie mocno sprasowanego korka (powyżej i poniżej płyty nośnej z HDF) podłogi Vinylcomfort są także niezwykle ciche - materiał ten tłumi dźwięki dobiegające z innych kondygnacji oraz obniża poziom hałasu wewnątrz mieszkania. Korek dostarcza komfortowego ciepła, utrzymuje optymalną temperaturę w pomieszczeniu, wpływając równocześnie na obniżenie kosztów za energię. Wybór tych funkcjonalnych podłóg sprawia, że nie musimy kupować dodatkowo podkładów podpodłogowych poprawiających akustykę i izolacyjność cieplną.

panele z korka imitujące drewno

Winylowa powierzchnia podłogi dzięki swym właściwościom antystatycznym jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Natomiast miękki i sprężysty korek ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Dzięki opatentowanemu systemowi CorkLoc montaż paneli jest szybki i bardzo prosty. Podłogi nie wymagają kleju ani skomplikowanych przygotowań podłoża. Powierzchnię winylu można łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy ją odkurzać i co jakiś czas przemywać szmatką z użyciem środków pielęgnujących.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Wicanders

Polecamy Ci również

Zobacz także