Krzesło dla dziecka

0
Krzesło dla dziecka

krzesło dla dzieckaKrzesło do biurka dla dziecka nie może być takie, które na co dzień stawiamy przy stole. To zwykłe nie dość że jest niewygodne, może spowodować ból kręgosłupa, a w efekcie doprowadzić do wady postawy. 

Dlatego należy kupić dziecku profesjonalne krzesło, czyli takie które ma twarde siedzisko, miękkie oparcie,regulowaną wysokość i podłokietniki. To właśnie podłokietniki pomagają dzieciom utrzymać właściwą postawę podczas siedzenia przy biurku, zwłaszcza przy komputerze. Równie ważna jest regulowana wysokość – dziecko powinno swobodnie ustawić stopy na podłodze, zachowując kąt prosty w kolanie. Dla małego dziecka może być konieczne dodanie podnóżka. Taki podnóżek możemy przygotować sami, oklejając tkaniną drewnianą skrzynkę lub twarde kartonowe pudełko.

Jak siedzieć przy biurku?

Tę wiedzę należy przekazać dziecku od samego początku, a kilka wskazówek przyda się również nam samym.

Oto trzy podstawowe kroki, o których warto pamiętać:

  1. Ustawiamy siedzisko, by jego przednia krawędź znajdowała się tuż poniżej kolan
  2. Dosuwamy się do tyłu, by przednia krawędź siedziska nie uwierała pod kolanami. Między krawędzią, a kolanami zachowujemy odstęp 1 – 2 cm. Optymalna głębokość siedziska  - najczęściej około 50 cm – zapewni podparcie ½ do ¾ długości ud.
  3. Siedzimy na takiej wysokości, by wysokość blatu umożliwiała wygodną pracę z zachowaniem kąta min. 90° między przedramieniem, a ramionami).
krzesła dla dzieci

Dobrze dobrane krzesło i zachowanie powyższych zasad powinno pomóc dziecku w zachowaniu prawidłowej postawy. Nie można jednak zapominać, że dla kręgosłupa najzdrowszy i najbardziej naturalny jest ciągły ruch. Obrotowe krzesło kusi możliwością „kręcenia się”  - i nie odbierajmy dzieciom tej przyjemności.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Nowy Styl Group

Polecamy Ci również

Zobacz także