Kuchenne gadżety – wyciskarki z wyobraźnią

Kuchenne gadżety są projektowane dla tych, którzy myślą o zdrowiu i dbają o domowe produkty. Domowa wyciskarka do owoców to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Świeży sok i witaminy na pewno poprawią nam samopoczucie.

Wyciskarka do cytryn Francuza Philippa Starcka – Juicy Salif. Wygląd zainspirowany owocami morza. Zarys przedmiotu został naszkicowany na kawałku chusteczki
w pizzerii podczas nadmorskich wakacji. Rewolucyjna
w wyglądzie, ale praktyczna. Produkt firmy Allessi.

Inny kształt temu samemu gadżetowi nadali projektanci z firmy Digital Forming, z siedzibą
w Londynie. Proponują oni współpracę klientom. Przyszli nabywcy produktu mogą zadecydować
o kształcie i wielkości przedmiotu. Współczesny design dla ludzi z wyobraźnią.

Wyciskarka do cytrusów słynnej włoskiej firmy Casa Bugatti, przypomina geometryczny kwiat. Ma podstawę z silikonu, całość zrobiona ze stali szlachetnej. Dwa wymienne stożki do owoców o różnej wielkości. Od razu oczyszcza z miąższu i pestek. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika pojemnik przechyla się do podstawionego naczynia.

Mandarian, to gadżet zaprojektowany przez Stefano Giovanniego dla firmy Alessi. Służy do wyciskania owoców cytrusowych. Wykonana została z termoplastycznego tworzywa. Daszek – kapelusz, jest możliwy do zdjęcia. Niestety nie ma możliwości mycia przedmiotu w zlewozmywarce.

Ariete – wyciskarka owocowa o interesującym kształcie i kolorystyce. Może posłużyć również jako dzbanek. Wielofunkcyjna: do wyciskania cytryn, grejpfrutów i pomarańczy. Pomysł na prezent, nie tylko praktyczny, ale i rozweselający.

Roland Kreiter zaprojektował wyciskarkę do cytryn, dzięki której dostał staż w prestiżowym studiu Phillipe Starck’a. Starszy kolega od razu rozpoznał przyszłą ikonę designu. Polecił również młodego projektanta Alberto Alessi. Oto krótka historia Mysqueeze. Przedmiotu eleganckiego i niezbędnego w kuchni. Niespotykane, ale bardzo praktyczne akcesoria kuchenne – konieczne dla każdej szanującej się kucharki. Artystyczne dopełnienie wnętrza. Stanowią nie tylko ozdobę kuchni, ale również ułatwiają codzienne obowiązki. Funkcjonalne, ale w nietypowych kształtach, bardzo kolorowe.

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dominika Pawlak

Zdjęcia: turbosquid.com,petersofkensington.com.au,allmodern.com,independent.co.uk,kaboodle.com

Polecamy Ci również

Zobacz także