Kuchnia drewniana dla dzieci – zrób to sam

0
Kuchnia drewniana dla dzieci – zrób to sam
Zabawka, która ucieszy każde dziecko - kuchnia drewniana.

Kuchnia drewniana do zabawy to fajny i kreatywny pomysł na prezent mikołajkowy i pod choinkę dla wszystkich dzieciaków. Zamiast spędzać mnóstwo czasu na przeszukiwaniu Internetu czy sklepów stacjonarnych warto się zrobić ją samemu.

Taka kuchnia drewniana z pewnością ucieszy chłopca jak i dziewczynkę, a do jej zrobienia wystarczy stara, nieużywana komoda lub szafka nocna.

Kuchnia drewniana – potrzebne materiały

Do stworzenia zabawkowej kuchenki dla dzieci potrzebujesz:
 • drewnianej szafki nocnej lub komódki o wymiarach ok. 55 cm wysokości, 45 cm długości i 35 cm szerokości,
 • 3 desek o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości,
 • 5 drewnianych gałek,
 • białej i czarnej farby akrylowej odpowiedniej dla dzieci,
 • 4 korkowych podkładek,
 • kawałka pleksi o wymiarach ok. 30x30 cm,
 • ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm.

Zobacz: Świąteczna skarpeta - zrób to sam

Narzędzia, które mogą Ci się przydać:

 • wiertarko-wkrętarka,
 • wyrzynarka,
 • narzędzie do klejenia na gorąco,
 • opcjonalnie: system do natryskowego malowania i szlifierka uniwersalna.

Krok 1.

Zrobienie kuchni drewnianej zaczynamy od rozłożenia starej szafki lub komody na części pierwsze. Następnie usuwamy stary lakier lub farbę używając do tego papieru ściernego, ewentualnie szlifierki. Dalszy krok to zabezpieczenie podłogi starymi gazetami i pomalowanie poszczególnych elementów białą farbą akrylową. Drewniane gałki malujemy na czarno – będą one stanowiły pokrętła kuchni drewnianej. Czekamy aż całość wyschnie.    

Krok 2.

Nasza kuchnia drewniana potrzebuje piekarnika i tym się zajmiemy właśnie teraz. Jeżeli stara komoda ma uchylne drzwiczki to wystarczy, jeśli wyrzynarką wytniemy otwór na pleksi, aby powstało okienko piekarnika. Jeżeli szafka miała szuflady – to zostawiamy tę na górze, a z reszty należy stworzyć drewnianą ramę piekarnika. Do tego będziemy musieli je przyciąć, a krawędzie wyszlifować oraz wyciąć z pleksi otwór na okienko piekarnika. Następnie ramę i pleksi łączymy ze sobą klejem na gorąco. A drzwi od piekarnika mocujemy do szafki za pomocą zawiasów.

To Cię zainteresuje: Zrób to sam – stolik kawowy z drewna

Krok 3.

Gdy kuchnia drewniana już stoi, przyszedł czas na jej dekorację. Za pomocą GluePena przyklejamy wszystkie elementy dekoracyjne: gałki, które będą pokrętłami, haczyki na rękawice lub fartuszek oraz korkowe, okrągłe podkładki pod herbatę, które będą palnikami.    

Krok 4.

Teraz przyszedł czas na dopracowanie szczegółów. Na kuchni drewnianej powinno się pojawić miejsce na przybory kuchenne. W tym celu należy stworzyć górną ramę kuchenki za pomocą desek, które należy przymocować do tylnej ściany kuchenki.
Następnie wkręć kilka wkrętów do listwy nad palnikami – nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki.
     
Kuchnia drewniana dla naszego dziecka  jest gotowa! Wyposaż ją jeszcze w zabawkowe garnki i patelnie, aby Twoja pociecha mogła od razu bawić się w szefa kuchni.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także