Kuchnia otwarta na salon: trendy w aranżacji [ZDJĘCIA]

Kuchnia otwarta na salon
Współczesne kuchnie otwarte na salon często przestają wyglądać jak tradycyjne pomieszczenie służące do przygotowywania posiłków.

Coraz częściej kuchnia jest otwarta na salon i równie jak on jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Decydując się na kuchnię połączoną z salonem powinniśmy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Meble kuchenne powinny pasować do aranżacji salonu.

Projektanci mebli coraz częściej pokazują aranżacje, w których zaciera się różnica w wyglądzie mebli kuchennych i tych w salonie. W nowoczesnych kuchniach otwartych na salon zabudowa kuchenna często zredukowana jest do dwóch elementów – wysokich szaf i wyspy kuchennej.

Dostępne są modele mebli kuchennych o prostym wzornictwie, które harmonizują z meblami w pokoju dziennym. Design tych zabudów tworzą: jednolite płaszczyzny, proste lecz wyrafinowane detale oraz wysokiej jakości wykończenia – lakier, stal, fornir, szkło czy kompozyt.

Obecnie sporą popularnością cieszą lakierowane fronty w odcieniach szarości. Jeśli we wnętrzu wprowadzany jest kolor, to ma on za zadanie zneutralizować monochromatyczne płaszczyzny.

Właściciele dużych mieszkań i domów często otwierają kuchnię na salon. Wtedy muszą znaleźć taki pomysł na aranżację, w której wyposażenie kuchni będzie komponowało się z otwartymi półkami, które robią za biblioteczkę lub eksponują dekoracje.

Bardzo silnym trendem są obecnie proste i eleganckie formy, które projektanci dostosowują funkcjonalnie do współczesnego stylu życia. Modne są wyspy i półwyspy kuchenne. To ciekawy sposób połączenia kuchni z salonem, który można wzbogacić o blat robiący za barek. Wówczas wystarczy ustawić wysokie stołki barowe, by goście i gospodarz mogli komfortowo rozmawiać podczas szykowania posiłku.

Kuchnia w wyspą kuchenną

Wyspa kuchenna może przechodzić w wygodny stół, przy którym zmieści się nawet kilka osób.

Studio Sto Procent
 
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: Studio Sto Procent (studiostoprocent.pl)

Polecamy Ci również

Zobacz także