Kuchnia rustykalna czy industrialna?

0
Kuchnia rustykalna czy industrialna?

Wszyscy, którzy na wsi tęsknią za miejskim zgiełkiem, a w mieście wzdychają za zielonymi łąkami, decydując się na styl urządzenia domu mają nie lada problem.

Kuchnia-laboratorium czy swojska i przytulna? Ciepłe drewno czy zimna stal? Okazuje się, że nie trzeba dokonywać tak radykalnych wyborów. Projekty włoskiej pracowni Marci Group są dowodem na to, że kuchnia rustykalna oraz industrialna mogą tworzyć harmonijne połączenie.

W aranżacji tych wnętrz niezwykle ważny jest detal. Podstawą kuchni są klasyczne drewniane meble, jednak ich fronty są proste, a frezowanie zgeometryzowane.

Olbrzymią rolę odgrywają dodatki wykonane z chromowanej stali. Wykonano z niej uchwyty, relingi, wykorzystano też do zabudowy sprzętu AGD. Dekoracyjne wykończenie narożników drzwiczek i blaszane taśmy opasujące okapy podkreślają charakter całości.

drewniane meble

Armatura też wywodzi się z nowoczesnych wnętrz. Kamienne blaty (polerowane lub nie) są praktyczne i eleganckie, a przy tym świetnie pasują do każdego stylu.

Ściany są ważnym tłem – może to być ceglany mur, surowe drewno (albo imitujące je płytki ceramiczne) lub gładka powierzchnia pomalowana na jednolity kolor.

Oceń artykuł
4,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: marchicucine.com

Polecamy Ci również

Zobacz także