Kuchnia tradycyjna - projekt

Prezentowana kuchnia ma 16 m² powierzchni i znajduje się w jednej z warszawskich starych kamienic.

projekt kuchni Właścicielce kuchni zależało, aby znalazło się w niej miejsce na stół drewniany w kolorze ciemnego brązu oraz masywne krzesła. Projektanci mieli wykorzystać w aranżacji kuchni także stary, drewniany (w kolorze stołu) kredens. Zadaniem było zaprojektowanie miejsca umożliwiającego wygodne biesiadowanie domowników i przyjmowanie gości.
Mając na uwadze niezbyt dużą powierzchnię kuchni, w której musiało się znaleźć miejsce dla stołu, projektanci zaplanowali szafki kuchenne w jednym ciągu. Dało to sporo wolnego miejsca po drugiej stronie kuchni. Kuchnia miała być prosta i funkcjonalna, nawiązująca do stylu rustykalnego, z nutą prowansalskiego, przytulna, tradycyjna. Założeniem było, aby pomieszczenie zdobiły kosze ratanowe, słoje, gliniane dzbanki i dekoracyjne talerze.

projekt kuchni projekt kuchni

Szafki kuchenne zaplanowano po lewej stronie pomieszczenia. Przewidziano tu piekarnik z mikrofalówką do zabudowy oraz płytę gazową, a także zlewozmywak i zmywarkę. Cała więc część robocza znajduje się w jednym ciągu. Zabudowa górna to z kolei zamykane szafki w różnych wymiarach i formach, a także półki.
Szafki w kuchni wykonano z lakierowanej (matowej) płyty MDF z frontami z ramiakiem i delikatną frezą, w kolorze bardzo jasnego beżu, w odcieniu raczej chłodnym. Szafki górne zostały wykończone stylizowaną listwą. Szafkę ze szprosami wykonano z szyby transparentnej.

Pewnym problemem w projektowaniu okazało się połączenie ciemnobrązowych mebli (starego, ciemnego stołu oraz kredensu) z jasnymi szafkami. Elementem scalającym stał się blat z konglomeratu w kolorze ciemnobrązowym.
Na ścianie naprzeciwko szafek pojawiła się belka (ciemny brąz) z halogenami, które podkreśliły urok wiszących na ścianie obrazów.

Projekt kuchni - IM Sztuka Wnętrz

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz

Źródło: IM Sztuka Wnętrz

Polecamy Ci również

Zobacz także