Kuchnia w ciepłych barwach

0
Kuchnia w ciepłych barwach

Kuchnię w artystycznym stylu zmieniono na ciepłą rodzinną kuchnię. Pomieszczenie ozdabia piękny podświetlony onyks na wyspie kuchennej.

kuchnia w ciepłych barwach

Dzięki zlikwidowaniu spiżarni powiększyły się połączone strefy kuchenna i jadalna. Umieszczone są we wnęce, powiększając także tym samym powierzchnię salonu. Obszar kuchni i jadalni wyznaczają sufity podwieszane, oświetlone taśmami LED oraz lampami punktowymi (np. Spotline).

projekt kuchnikuchnia z wyspą

meble do kuchniwystrój kuchni

W panelu z piekarnikiem oraz lodówką zastosowano innowacyjne rozwiązanie – całość otoczono drewnianą ramą o grubości 50 mm w kolorze ciepłego teaku, stwarzającej wrażenie wmurowanej w ścianę (podmurowanie zamiast cokołu). Panel od góry jak i od dołu został pięknie podświetlony. Fronty fornirowane w tej zabudowie różnią się od reszty (np. Zebrano), przez co panel jest nie tylko funkcjonalny, ale także dekoracyjny i przykuwa uwagę.

pomysł na kuchniękuchnia z jadalnią

kuchnia otwartastolik kuchenny

płyta kuchennawyspa kuchenna

Ważnym elementem w wyposażeniu i aranżacji wnętrza jest wyspa kuchenna. Znajdują się tu płyta indukcyjna (np. Siemens) oraz głębokie szuflady na systemach (firmy Blum). Nad płytą zawieszono okap wyspowy w nowoczesnej stylistyce (np. Faber). Wyspa od strony jadalnej została wyłożona pięknym kamieniem – onyksem. Jego podświetlenie tworzy szczególny nastrój w całym pomieszczeniu. Warto zauważyć że szafki kuchenne oraz na wyspie nie posiadają cokołów, całość  została podwieszona  i przymocowana  do blatu. Takie rozwiązanie nadaje lekkości zabudowom kuchennym.

aranżacja kuchni Pod oknem umieszczono zlewozmywak z podwieszaną komorą (np. Franke) i ciekawą baterią (np. Teka). Blaty wykonano z jasnego granitu.W strefie jadalnej przy ścianie wyłożonej kamieniem (np. trawertyn, łupek) postawiono stół fornirowany  w identycznym wybarwieniu co rama panelu oraz fronty reszty szafek zabudowy kuchennej. Krzesła z białego mdf-u dobrze komponują się z ciepłym wybarwieniem całej zabudowy.

Na podłodze ułożono deskę barlinecką (np. Dąb Family). Metalowe żaluzje w oknach nadają kuchni nowoczesnego charakteru.

Ciepłe zestawienia barw oraz gra świateł tworzą we wnętrzu przytulny klimat, przez co można tu chętnie i przyjemnie spędzać czas.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Aleksandra Ziarek

Źródło: fleksidesign.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także